1
medal_dla_ZSZ_027
medal_dla_ZSZ_025
jubileusz_75_lecia_248
korowod_wrzesien_2023_010
korowod_wrzesien_2023_015

Dni Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża w Ruszkowskim

W dniach 22-26 listopada obchodzone są Dni Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża. Jest to święto wszystkich polskich Honorowych Dawców Krwi, którzy bezinteresownie przekazują cząstkę siebie osobom potrzebującym.

24 listopada 2022 r. z tej okazji w Zespole Szkół Zawodowych im. J. Ruszkowskiego odbyło się spotkanie na temat idei krwiodawstwa, które skierowane było do uczniów naszej szkoły. Zaproszeni goście, wieloletni członkowie Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK „Kropla Życia” w Pułtusku: Prezes Klubu Krzysztof Sokół, Pan Bogdan Żuchowski, Pan Jacek Elak opowiedzieli o swojej działalności, a przede wszystkim zapoznali uczniów z główną ideą czyli oddawaniem i pozyskiwaniem krwi na potrzeby ratowania ludzkiego życia. Podczas spotkania zaprezentowane zostały materiały informacyjne w postaci filmów edukacyjnych, które szczegółowo przedstawiły proces oddawania krwi oraz inspirowały do zadawania pytań.

Zaproszeni goście z Klubu „Kropla Życia” zadbali o udzielenie wyczerpujących odpowiedzi na wszelkie nurtujące pytania i wątpliwości, związane z przeszkodami i ograniczeniami przy poborze krwi. Przekazujemy serdeczne podziękowania prowadzącym spotkanie. Szczegółowe informacje na temat oddawania krwi można uzyskać pod wskazanymi niżej linkami:
www.eckik-warszawa.com.pl
https://krwiodawcy.org/
Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK „Kropla Życia Pułtusku
https://www.facebook.com/profile.php?id=100064729777486

Zachęcamy do udziału w kolejnej akcji w dniu 8 grudnia w godzinach 9:00 -13:00 – parking basenu MOSIR Pułtusk. Zgłoszenia prosimy kierować do p. Artura Mańkowskiego.

Skip to content