1
pakat-Erasmus-1
medal_dla_ZSZ_027
jubileusz_75_lecia_248
medal_dla_ZSZ_025
korowod_wrzesien_2023_010
korowod_wrzesien_2023_015

Olimpiady polonistyczne

Uczniowie uzdolnieni humanistycznie z Technikum nr 1 i I Liceum Ogólnokształcącego już po raz kolejny wzięli udział w dwóch ogólnopolskich olimpiadach, które odbyły się 13 i 15 listopada 2023r. w Zespole Szkół Zawodowych im. J. Ruszkowskiego w Pułtusku. Zakres tematyczny olimpiad, obowiązujący w tym roku to: ,,Mitologia grecka i rzymska” oraz ,,Życie i twórczość Adama Mickiewicza”. Młodzież biorąca udział w olimpiadzie ma szansę rozwijania swoich uzdolnień i zainteresowań oraz twórczej aktywności. Przygotowanie do konkursu pobudza wyobraźnię oraz zmusza do samodzielnego poszukiwania informacji. Uczniowie poznają nowe niekonwencjonalne metody pracy, współpracy w grupie pod kierunkiem nauczyciela. Uczniowie z klasy 2 LO o profilu filologicznym przygotowywali się do olimpiady ,,Życie i twórczość Adama Mickiewicza” również podczas warsztatów organizowanych przez Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie. Zajęcia były prowadzone przez współczesnego poetę Jarosława Mikołajewskiego. Prowadzący warsztaty w bardzo poruszający i inspirujący sposób mówił o Adamie Mickiewiczu jako człowieku, który potrafił żyć pełnią życia i stąd czerpał inspiracje do swoich utworów. Młodzież uczestniczyła w spotkaniu z dwoma poetami jednocześnie: Adamem Mickiewiczem poprzez jego biografię i dzieła oraz Jarosławem Mikołajewskim, który zaproponował własny pomysł na odbiór dzieł wielkiego romantyka. Uczniowie mogli zwiedzić również ekspozycje w Muzeum, zapoznali się z cennymi eksponatami, które przeniosły nas do kultury romantycznych salonów Paryża oraz szlacheckiego dworku, ocalonego od zapomnienia w Panu Tadeuszu. Tę niezwykłą podróż w czasie i przestrzeni odbyliśmy dzięki udziałowi naszej szkoły w programie Kulturalna szkoła na Mazowszu, w którym uczestniczyliśmy już w ubiegłym roku.
Szkolnym koordynatorem olimpiad jest nauczyciel języka polskiego Leontyna Foltyn. W organizacji wydarzenia współpracowała również Dorota Majkowska. W konkursie wzięli udział uczniowie przygotowywani przez wszystkich nauczycieli polonistów w naszej szkole. Serdecznie gratulujemy uczniom, którzy postanowili sprawdzić swoje umiejętności
podczas tych dość trudnych konkursów.

Skip to content