1
pakat-Erasmus-1
medal_dla_ZSZ_027
jubileusz_75_lecia_248
medal_dla_ZSZ_025
korowod_wrzesien_2023_010
korowod_wrzesien_2023_015

Siatkówka Niepodległości

8 listopada odbył się Turniej Piłki Siatkowej z okazji 105 rocznicy Odzyskania Niepodległości. W zawodach wzięło udział 14 drużyn, 106 uczennic i uczniów. Mecze odbywały się w czterech grupach, z których do półfinałów awansowali tylko zdobywcy pierwszych miejsc. Półfinalistów los przydzielił w następujący sposób:
5 Ti/3Ti – 4 TEK wynik 0 : 2
TP – 4LO/4TL wynik 2 : 0

W meczu o trzecie miejsce wygrała drużyna 5Ti/3Ti. W wielkim finale lepsza okazała się ekipa z klasy 4 TEK. W każdym secie Turnieju nie brakowało walki, emocji, goryczy przegranych, radości zwycięzców, dobrej sportowej zabawy. Zmagania siatkarek i siatkarzy, z ramienia dyrekcji ZSZ, obserwował wicedyrektor Paweł Kiela, który wręczył uczestnikom dyplomy i medale ufundowane przez Radę Rodziców i szkołę.

Mam nadzieję, że sportowe świętowanie Niepodległości rozbudzi uczucia patriotyczne, zachęci do kibicowania reprezentantom Polski, zadziała wychowawczo na postawy młodych ludzi. Szczególnie istotny jest szacunek dla pokonanego przeciwnika, umiejętność pogodzenia się z porażką, fair play.

Zachęcam do obejrzenia, poczytania wystawy „Niepodległa Polska nie tylko w Igrzyskach Olimpijskich” (korytarz szkolny na parterze), znajdziecie tam dowody na to, że Niepodległość Polski jest bardzo mocno związana ze sprawnością fizyczną Narodu.

Czołowe drużyny Turnieju:
1miejsce – 4 TEK: Marcin Głowacki, Patryk Kownacki, Michał Parzychowski, Fabian Łada, Igor Kruszewski, Przemysław Fiet, Fabian Lipiński, Weronika Przybysz
2 miejsce – 2 TP: Gabriel Kamiński, Sebastian Cabaj, Jakub Kaczmarczyk, Bartosz Milewski, Jakub Stańkowski, Hubert Więcek, Dawid Pszczółkowski, Mateusz Jagielski
3 miejsce – 5Ti/3Ti: Jakub Ochman, Piotr Postek, Mateusz Wróbel, Kacper Dyga, Michał Mieszkowski, Maciej Towarek, Jakub Kosiorowski, Dawid Wolny
4 miejsce – 4LO/4TL: Kacper Zaremba, Adam Karwowski, Marcin Prusinowski, Wiktor Zglejeszewski, Stanisław Kamiński, Mateusz Kazimierczak, Bartek Górecki, Mikołaj Kwiatkowski

Skip to content