1
pakat-Erasmus-1
medal_dla_ZSZ_027
jubileusz_75_lecia_248
medal_dla_ZSZ_025
korowod_wrzesien_2023_010
korowod_wrzesien_2023_015

Mierzymy się ze smogiem

3 listopada w Zespole Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku mial miejsce montaż urządzeń wygranych w konkursie „Mierzymy się ze smogiem – Pakiet edukacyjny 2”, czyli montaż ekranu edukacyjnego i tabliczki informacyjnej nt. finansowania projektu.

Dzięki temu nasza szkoła wzbogaciła się o urządzenia wewnętrzne, które w czasie rzeczywistym wyświetlają stan powietrza mierzony dzięki czujnikowi, który na elewacji budynku zespołu został zamontowany w pażdzierniku 2022 r. (więcej pisaliśmy o tym TU).

Oprócz aktualnych informacji o jakości powietrza na zamontowanych ekranach ukazują się informacje o akcji antysmogowej, postępowaniu w przypadku złej jakości powietrza na zewnątrz oraz sposobach walki o czyste powietrze. Nauczyciele i uczniowie uzyskali także dostęp do bogatej bazy materiałów dydaktycznych.

Mamy nadzieję, że świadomość zagrożeń i wiedza, jak postępować, by jak najmniej zanieczyszczaś swoją okolicę, wpłynie na jakość powietrza, którym na co dzień oddychamy. Postępujmy tak, by nie znaleźć się w zestawieniu 10 szkół, których uczniowie oddychają najbardziej zanieczyszczonym powietrzem. Jesteście ciekawi jakie to szkoły? Zachęcamy do zaglądania na stronę: https://esa.nask.pl/ranking

Skip to content