Konkurs na Ekslibris Biblioteki Szkolnej – Wyraź Swoją Twórczość!

Zespół Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku serdecznie zaprasza uczniów klas
informatycznych i programistycznych do udziału w konkursie na projekt ekslibrisu biblioteki szkolnej!

O czym jest ten konkurs?

Ekslibris to mała graficzna ozdoba lub pieczątka, która identyfikuje książkę jako własność konkretnej biblioteki lub czytelnika. Jest to wyjątkowa forma sztuki, która łączy elementy graficzne i kreatywność. Waszym zadaniem jest stworzenie ekslibrisu, który wyrazi charakter naszej biblioteki i zainspiruje innych do czytania.

Terminy i szczegóły konkursu:
1. Konkurs trwa od dnia ogłoszenia regulaminu do 20 listopada.
2. Prace konkursowe należy przesłać do 20 listopada w formie elektronicznej na adres e-mail:

konkurs_zsz@zszpultusk.edu.pl

Jak tworzyć ekslibris?
W tym konkursie zachęcamy do korzystania z grafiki komputerowej. Wyobraźcie sobie, jak może wyglądać ekslibris naszej biblioteki, a następnie przenieście swoje pomysły do dowolnego programu graficznego. Nie ma ograniczeń, co do technik kreatywnego wyrażenia, więc wykorzystajcie swoją wyobraźnię!
Nagrody:
Przewidujemy nagrody w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa! Dodatkowo, zwycięski projekt ekslibrisu zostanie wydrukowany i umieszczony w nowo zakupionych książkach w bibliotece szkolnej.

Dla tych, którzy nie znają pojęcia „ekslibris”, warto dodać, że ekslibris to mała graficzna ozdoba lub
pieczątka, która jest umieszczana na końcu książki, aby zaznaczyć jej właściciela lub miejsce w bibliotece. To swoiste „dowód tożsamości” książki, który może być zarówno praktyczny, jak i artystyczny.

Jak przesłać pracę i więcej informacji:
Zapoznajcie się z poniższym regulaminem konkursu i przesyłajcie swoje prace na adres e-mail konkurs_zsz@zszpultusk.edu.pl. Konkurs to doskonała okazja, aby wyrazić swoją kreatywność i
przyczynić się do ozdobienia naszej biblioteki!

Do dzieła, drodzy uczniowie! Niech Wasza sztuka zdobi książki i inspiruje innych do czytania!

Regulamin konkursu: