1
pakat-Erasmus-1
medal_dla_ZSZ_027
jubileusz_75_lecia_248
medal_dla_ZSZ_025
korowod_wrzesien_2023_010
korowod_wrzesien_2023_015

Inauguracja wystawy: „ Czarodziejska moc książki- obrazy słowem malowane”

W dniu 175. Rocznicy urodzin Wiktora Gomulickiego- 17 października 2023 r.- odbyła się inauguracja wystawy poświęconej starej książce. „ Obrazy słowem malowane” –dzieje książki od najstarszego „ Złotego Kodeksu Pułtuskiego” po afisz teatralny z 1946 r. -prezentowały pozycje ze zbioru Pułtuskiej Biblioteki Publicznej im. Joachima Lelewela. Otwarcie wystawy uświetniły referaty naukowe znawców przedmiotu: dr hab. Jolanty Załęczny o „ Książkach szczególnych- pamiętnikach zesłańców styczniowych” , dr Marty Milewskiej –„ Historia inskrypcją pisana na przykładzie kamienicy przy ul. 8 oraz mgr Aldony Nalewajk- „ Ślady Wiktora Gomulickiego w Pułtusku”. Wystawa została przygotowana w Partnerstwie z Pułtuską Biblioteką Publiczną im. Joachima Lelewela w ramach projektu dofinansowanego ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.

Skip to content