Aleja Tysiąclecia 12, 06-100 Pułtusk
Medal „Za zasługi dla Miasta Pułtuska” dla ZSZ im. J. Ruszkowskiego
Medal „Za zasługi dla Miasta Pułtuska” dla ZSZ im. J. Ruszkowskiego

W sobotę, 16 września 2023 r. która odbyła się uroczysta Sesja Rady Miejskiej w Pułtusku podczas której Rada w dowód uznania za znaczące osiągnięcia na rzecz Miasta Pułtuska i jego mieszkańców podjęła uchwały w sprawie nadania medali „Za zasługi dla Miasta Pułtuska”. Jest nam niezmiernie miło, że w gronie zasłużonych znalazła się nasza Szkoła. To wielki zaszczyt dla społeczności Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku, która przez lata budowała szkołę, nie zapominając o mieście i jego mieszkańcach. Z uzasadnieniem możecie Państwo zapoznać się pod tym linkiem: pobierz Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego podniosłego wydarzenia:

korowod_wrzesien_2023_010
medal_dla_ZSZ_025
medal_dla_ZSZ_027
jubileusz_75_lecia_248
korowod_wrzesien_2023_015
Spotkanie zamykające Rok Jubileuszowy 75-lecia naszej Szkoły
Spotkanie zamykające Rok Jubileuszowy 75-lecia naszej Szkoły

15 dzień września na długo pozostanie w naszej pamięci. Tego dnia mury naszej szkoły zapełnili absolwenci, którzy, niejednokrotnie po dziesiątkach lat, powrócili do swojej szkoły. Nie zabrakło także przedstawicieli lokalnych władz oraz przyjaciół Szkoły, których w tak uroczystym dniu nie mogło przecież zabraknąć. Podsumowanie Roku Jubileuszowego 75-lecia Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku było okazją do pochwalenia się świeżo wyremontowaną częścią szkoły. Sama uroczystość odbyła się na praktycznie nieużywanej sali gimnastycznej, drobne prace wykończeniowe trwały dosłownie do ostatniej chwili. Podczas spotkania zaprezentowany został film o historii Zespołu, niespodzianką był występ Orkiestry Dętej złożonej z absolwentów i przyjaciół Szkoły, […]

Podsumowanie udziału w programie Razem w Klasie

W roku szkolnym 2022/2023 wychowawcy Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w
Pułtusku brali udział w bezpłatnym programie Razem w Klasie. Projekt wspierał nauczycieli i dyrektorów
w pracy z klasami, do których dołączają osoby z doświadczeniem migracji i uchodźstwa, ze szczególnym
uwzględnieniem dzieci i młodzieży z Ukrainy.
Program skierowany był do szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Nauczyciele, którzy
przystąpili do projektu, otrzymali dwa pakiety bezpłatnych, drukowanych materiałów, które pomogły
zaplanować pracę z klasą, do której dołączyli uczniowie i uczennice z Ukrainy. Wychowawcy mogli także
wziąć udział w serii szkoleń (między innymi kursów dotyczących pracy z uczniami i uczennicami z
doświadczeniem migracji, w tym w szczególności z doświadczeniem uchodźstwa, kompetencji
międzykulturowych i procesów integracyjnych) oraz w indywidualnych sesjach z trenerami i trenerkami
edukacji wielokulturowej.
Dodatkowo chętni nauczyciele dołączyli do Klubu Szkoły z Klasą. Jest to społeczność nauczycieli i nauczycielek związanych z programem Szkoła z Klasą. Członkowie Klubu uczestniczyli w cyklicznych
spotkaniach online, podczas których wymieniali się doświadczeniami i dzielili dobrymi praktykami
edukacyjnymi. Celem Klubu jest sieciowanie szkół z całej Polski oraz wsparcie nauczycieli i
nauczycielek w profesjonalizacji ich pracy zawodowej.

Klub Szkoły z Klasą realizowany jest w ramach programu Szkoła z Klasą finansowanego ze środków
Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Opiekunami projektu byli: Patrycja Lipińska, Szymon Śladowski i Agnieszka Cejnóg.

Skip to content