Aleja Tysiąclecia 12, 06-100 Pułtusk

Jak nie czytam, jak czytam

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji, promującej czytelnictwo. 7 czerwca br. o godzinie 10.00 spotkaliśmy się wszyscy w szkolnym ogrodzie. Do udziału we wspólnym czytaniu zaprosiliśmy również naszych sąsiadów: uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszki w Pułtusku i Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy im. Anny Karłowicz w Pułtusku. Spotkanie rozpoczął wicedyrektor Zespołu – p. Paweł Kiela, który przybliżył główne cele i założenia akcji. Uczniowie naszej szkoły oraz zaproszeni goście zaprezentowali interpretację głosową przygotowanych fragmentów literatury: Maria Rzeczkowska z klasy II LO przeczytała fragmenty ,,Ferdydurke” Witolda Gombrowicza, Bartosz Pietrzykowski – ,,Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza, natomiast Daria Ordak i Sebastian Prusinowski ze SOSW w Pułtusku – ,,Bajkę o kurze” Wandy Chotomskiej. Organizatorami przedsięwzięcia były nauczycielki: p. Dorota Sobocińska i p. Dorota Majkowska.