Aleja Tysiąclecia 12, 06-100 Pułtusk
Medal „Za zasługi dla Miasta Pułtuska” dla ZSZ im. J. Ruszkowskiego
Medal „Za zasługi dla Miasta Pułtuska” dla ZSZ im. J. Ruszkowskiego

W sobotę, 16 września 2023 r. która odbyła się uroczysta Sesja Rady Miejskiej w Pułtusku podczas której Rada w dowód uznania za znaczące osiągnięcia na rzecz Miasta Pułtuska i jego mieszkańców podjęła uchwały w sprawie nadania medali „Za zasługi dla Miasta Pułtuska”. Jest nam niezmiernie miło, że w gronie zasłużonych znalazła się nasza Szkoła. To wielki zaszczyt dla społeczności Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku, która przez lata budowała szkołę, nie zapominając o mieście i jego mieszkańcach. Z uzasadnieniem możecie Państwo zapoznać się pod tym linkiem: pobierz Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego podniosłego wydarzenia:

korowod_wrzesien_2023_010
medal_dla_ZSZ_025
medal_dla_ZSZ_027
jubileusz_75_lecia_248
korowod_wrzesien_2023_015
Spotkanie zamykające Rok Jubileuszowy 75-lecia naszej Szkoły
Spotkanie zamykające Rok Jubileuszowy 75-lecia naszej Szkoły

15 dzień września na długo pozostanie w naszej pamięci. Tego dnia mury naszej szkoły zapełnili absolwenci, którzy, niejednokrotnie po dziesiątkach lat, powrócili do swojej szkoły. Nie zabrakło także przedstawicieli lokalnych władz oraz przyjaciół Szkoły, których w tak uroczystym dniu nie mogło przecież zabraknąć. Podsumowanie Roku Jubileuszowego 75-lecia Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku było okazją do pochwalenia się świeżo wyremontowaną częścią szkoły. Sama uroczystość odbyła się na praktycznie nieużywanej sali gimnastycznej, drobne prace wykończeniowe trwały dosłownie do ostatniej chwili. Podczas spotkania zaprezentowany został film o historii Zespołu, niespodzianką był występ Orkiestry Dętej złożonej z absolwentów i przyjaciół Szkoły, […]

Obchody Dnia Ziemi 2023 

Etap 1 szkolny – Konkursy

22 kwietnia Polska wraz z 192 krajami obchodzi Dzień Ziemi. Na świecie ta tradycja sięga 1970 roku, a od 1990 roku wprowadzono ją również w Polsce. Głównym celem Dnia Ziemi jest przybliżenie problemów związanych ze współczesną ekologią, upowszechnianie czystych technologii, szeroko pojęta edukacja dla ochrony środowiska i propagowanie idei zrównoważonego rozwoju. Tegoroczne obchody przebiegają pod hasłem „Zainwestuj w naszą Planetę”.

 Z tej okazji, w naszej szkole w dniu 20.04.2023 r. ,odbyło się podsumowanie dwóch konkursów: Ogólnopolskiego Konkursu Geograficznego „Geo – Planeta” i Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego „Eko – Planeta”. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, zaś najlepsi uczniowie w szkole także nagrody książkowe. Zwycięzcą konkursu „Geo –Planeta” została uczennica klasy IV TEK  Julia Nowicka, 2-3 miejsce ex aequo zajęli Antoni Kacprzycki z kl. I TL i Klaudia Mieciek z kl. IV TEK.

 Zwycięzcą konkursu „Eko –Planeta” została uczennica klasy IV TEK  Julia Warda, dyplomy wyróżnienia za bardzo dobre wyniki w konkursie otrzymali  kolejno: Apolonia Wardzińska, Katarzyna Melnicka, Marta Śliwka z kl. IV TEK i Jakub Zabielski z kl. IV TLG  oraz Weronika Pruszkowska i Kornelia Łebkowska z IV TEK. Zwycięzcom  i uczestnikom konkursów serdecznie gratulujemy.

Podczas lekcji geografii w   klasach 3 TEK, 3 TL, 4 EK i 4 TLG odbyły się   prezentacje połączone z dyskusją dotyczące Międzynarodowego Dnia Ziemi.  Opiekunem merytorycznym konkursów była Pani mgr Ewa Śliwa

Etap 2 – Wyjście do Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. Z.o.o Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. Z O.O.  a dokładniej  Stację Uzdatniania Wody w Pułtusku dnia 18 kwietnia 2023r. gościła  uczniów naszej szkoły z klas I BWB oraz III BWA wraz z opiekunami Panią Anną Łapińską- Durką i Panią Agnieszką Olszewską. W ramach obchodów Dnia Ziemi 2023 uczniowie podnosili świadomość ekologiczną poprzez przybliżenie  istoty procesu oczyszczania wody i jaki ma ono wpływ o stan środowiska naturalnego. Pracownik Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. Z O.O.  Pani Agnieszka Matusiak,  oprowadziła nas po zakładzie, opowiedziała i pokazała bardzo dokładnie proces oczyszczania wody. Uczniowie mieli okazję obejrzeć miejsca w których znajdowały się: – zlewny dowożonych ścieków, – piaskownik, – osadownik mechaniczny, –  komory napowietrzania, – komory niedotlenione, – komory beztlenowe, – komora rozkładu ścieków, – klarownik osadu, – odciskania, – składowisko osadu, – Sterownia, – Laboratorium. Oraz wiele innych urządzeń niezbędnych do tego, aby woda nadawała się do picia. Pani Agnieszka bardzo szczegółowo omówiła jak aktualnie przebiega produkcja wody pitnej i że, kształtuje się na poziomie 900 tys. m³ rocznie co pozwala na obsługę ca 95% mieszkańców Miasta i Gminy Pułtusk. Woda czerpana jest z ujęcia zlokalizowanego w dolinie rzeki Narew oraz we wsi Trzciniec. Na ujęciu Rybitew eksploatujemy 6 studni głębinowych oraz 2 studnie w Trzcińcu. Woda pobierana z ujęć wymaga uzdatniania gdyż zawiera ona zbyt duże ilości manganu i żelaza. Na Stacji Uzdatniania Wody podlega ona procesowi uzdatniania poprzez napowietrzanie oraz filtrację, a w razie potrzeby woda może być dezynfekowana . Woda podana do sieci odpowiada normom jakościowym wynikającym z Rozporządzenia Ministra Zdrowia. Długość eksploatowanej przez przedsiębiorstwo sieci wodociągowej wynosi 180 km. Na koniec zwiedzania uczniowie podziękowali za możliwość odwiedzenia zakładu i okazaną nam życzliwość wręczając drobny upominek.  

                                                                          Wyjście zorganizowała Anna Łapińska-Durka

Skip to content