Aleja Tysiąclecia 12, 06-100 Pułtusk
Medal „Za zasługi dla Miasta Pułtuska” dla ZSZ im. J. Ruszkowskiego
Medal „Za zasługi dla Miasta Pułtuska” dla ZSZ im. J. Ruszkowskiego

W sobotę, 16 września 2023 r. która odbyła się uroczysta Sesja Rady Miejskiej w Pułtusku podczas której Rada w dowód uznania za znaczące osiągnięcia na rzecz Miasta Pułtuska i jego mieszkańców podjęła uchwały w sprawie nadania medali „Za zasługi dla Miasta Pułtuska”. Jest nam niezmiernie miło, że w gronie zasłużonych znalazła się nasza Szkoła. To wielki zaszczyt dla społeczności Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku, która przez lata budowała szkołę, nie zapominając o mieście i jego mieszkańcach. Z uzasadnieniem możecie Państwo zapoznać się pod tym linkiem: pobierz Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego podniosłego wydarzenia:

korowod_wrzesien_2023_010
medal_dla_ZSZ_025
medal_dla_ZSZ_027
jubileusz_75_lecia_248
korowod_wrzesien_2023_015
Spotkanie zamykające Rok Jubileuszowy 75-lecia naszej Szkoły
Spotkanie zamykające Rok Jubileuszowy 75-lecia naszej Szkoły

15 dzień września na długo pozostanie w naszej pamięci. Tego dnia mury naszej szkoły zapełnili absolwenci, którzy, niejednokrotnie po dziesiątkach lat, powrócili do swojej szkoły. Nie zabrakło także przedstawicieli lokalnych władz oraz przyjaciół Szkoły, których w tak uroczystym dniu nie mogło przecież zabraknąć. Podsumowanie Roku Jubileuszowego 75-lecia Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku było okazją do pochwalenia się świeżo wyremontowaną częścią szkoły. Sama uroczystość odbyła się na praktycznie nieużywanej sali gimnastycznej, drobne prace wykończeniowe trwały dosłownie do ostatniej chwili. Podczas spotkania zaprezentowany został film o historii Zespołu, niespodzianką był występ Orkiestry Dętej złożonej z absolwentów i przyjaciół Szkoły, […]

Potyczki transportowe w Ruszkowskim

30 marca 2023 r. uczniowie naszej szkoły po raz drugi wzięli udział w III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Potyczki transportowe, organizowanego przez Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Bolesławcu. Przedsięwzięcie objęło patronatem merytorycznym Collegium Witelona, Uczelnia Państwowa w Legnicy wydział Nauk Technicznych i Ekonomicznych. Konkurs skierowany był do uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu całego kraju, zainteresowanych branżą TSL (transport – spedycja – logistyka).

Uczestnicy konkursu mogli sprawdzić swoje umiejętności z zakresu organizacji transportu, rozwiązując test jednokrotnego wyboru (20 pytań) z zakresu obliczeń związanych z organizacją transportu. Czas trwania testu wynosił 30 minut. Uczestnik mógł zdobyć maksymalnie 20 punktów.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 4 TLp: M. Bachor, I. Izdebska, A. Karp, E. Kalinowski, G. Stanisz, P. Wielechowski i S. Wierzbicka. Do II etapu przejdzie 40 uczestników z najwyższą liczbą punktów. W przypadku uzyskania przez uczestników takiej samej liczby punktów, o wygranej zdecyduje czas wykonania testu.

Udział w konkursie to dodatkowa motywacja do dalszej pracy i rozwoju wiedzy oraz umiejętności zawodowych. Mamy nadzieję, że zdobyte doświadczenie zaowocuje w przyszłorocznej edycji konkursu.

Opiekę merytoryczną nad uczestnikami konkursu sprawowały nauczycielki przedmiotów logistycznych: p. A. Benbenko, p. M. Duło i p. P. Zajączkowska.

Skip to content