1
pakat-Erasmus-1
medal_dla_ZSZ_027
jubileusz_75_lecia_248
medal_dla_ZSZ_025
korowod_wrzesien_2023_010
korowod_wrzesien_2023_015

Potyczki transportowe w Ruszkowskim

30 marca 2023 r. uczniowie naszej szkoły po raz drugi wzięli udział w III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Potyczki transportowe, organizowanego przez Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Bolesławcu. Przedsięwzięcie objęło patronatem merytorycznym Collegium Witelona, Uczelnia Państwowa w Legnicy wydział Nauk Technicznych i Ekonomicznych. Konkurs skierowany był do uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu całego kraju, zainteresowanych branżą TSL (transport – spedycja – logistyka).

Uczestnicy konkursu mogli sprawdzić swoje umiejętności z zakresu organizacji transportu, rozwiązując test jednokrotnego wyboru (20 pytań) z zakresu obliczeń związanych z organizacją transportu. Czas trwania testu wynosił 30 minut. Uczestnik mógł zdobyć maksymalnie 20 punktów.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 4 TLp: M. Bachor, I. Izdebska, A. Karp, E. Kalinowski, G. Stanisz, P. Wielechowski i S. Wierzbicka. Do II etapu przejdzie 40 uczestników z najwyższą liczbą punktów. W przypadku uzyskania przez uczestników takiej samej liczby punktów, o wygranej zdecyduje czas wykonania testu.

Udział w konkursie to dodatkowa motywacja do dalszej pracy i rozwoju wiedzy oraz umiejętności zawodowych. Mamy nadzieję, że zdobyte doświadczenie zaowocuje w przyszłorocznej edycji konkursu.

Opiekę merytoryczną nad uczestnikami konkursu sprawowały nauczycielki przedmiotów logistycznych: p. A. Benbenko, p. M. Duło i p. P. Zajączkowska.

Skip to content