1
Tekst akapitu (4)
medal_dla_ZSZ_027
jubileusz_75_lecia_248
medal_dla_ZSZ_025
korowod_wrzesien_2023_010
korowod_wrzesien_2023_015

Podróżować to żyć

14 kwietnia  młodzież z klas I BWB, IBWA, I TP i IV LO razem z opiekunami Panią Martą Wójtowicz-Gajkowską, Anną Łapińską Durką oraz Panem Damianem Gołębiewskim uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Uczniowie poznali historię przełomowego archeologicznego odkrycia grobowca faraona Tutenchamona. ,,Tutenchamon – Grobowiec i Skarby” – to ekspozycja, która zabrała nas w podróż do starożytnego Egiptu. Zobaczyliśmy ponad 1000 eksponatów, wśród nich,  złotą maskę pośmiertną faraona, pozłacany sarkofag, tron, kapliczki, meble statuetki, klejnoty. Grobowiec oraz odkryte w nim przedmioty przybliżyły nam życie cywilizacji nad Nilem.   Wystawie towarzyszył pokaz filmowy opisujący losy Howarda Cartera i lorda Cornarvona. Młodzież odwiedziła także Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa. Podczas  wizyty uczniowie poznali historię udziału polskich żołnierzy w misjach zagranicznych oraz zaangażowanie Wojska Polskiego w działania na rzecz światowego pokoju.  

Skip to content