Konkurs ortograficzny  w Ruszkowskim

Uczniowie klas pierwszych wzięli udział w konkursie ortograficznym, który został zorganizowany w ramach obchodów Szkolnego Tygodnia Poezji i Języka Ojczystego.

Zadanie na etapie szkolnym konkursu było utrudnione, ponieważ należało poprawnie zapisać  teksty dwóch wierszy Adama Asnyka:  Daremne żale i Między nami nic nie było.

Komisja konkursowa  wyłoniła laureatów w dwóch kategoriach. Poziom prac pisemnych uczniów był bardzo wysoki.  Na uwagę zasługuje fakt, że w konkursie wzięli udział uczniowie z Ukrainy, którzy zmierzyli się z trudną dla obcokrajowców polską ortografią.

Nazwiska laureatów konkursu zostały podane do publicznej wiadomości  w środę podczas uroczystości podsumowania  Tygodnia Poezji i Języka Ojczystego.

Laureaci otrzymali dyplomy i gratulacje oraz upominki od  Dyrekcji Szkoły i Organizatorów.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć, dokumentujących różne działania realizowane przez naszych uczniów  w ramach Szkolnego Tygodnia Poezji i Języka Ojczystego.

Dorota Majkowska