1
pakat-Erasmus-1
medal_dla_ZSZ_027
jubileusz_75_lecia_248
medal_dla_ZSZ_025
korowod_wrzesien_2023_010
korowod_wrzesien_2023_015

Szkolny Tydzień Poezji i Języka Ojczystego w Ruszkowskim

Dziś w Zespole Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku odbyło się podsumowanie Szkolnego Tygodnia Poezji i Języka Ojczystego, podczas którego wręczono nagrody laureatom dyktanda i konkursu ortograficznego.

W ramach Tygodnia Poezji i Języka Ojczystego w szkole odbyły się eliminacje klasowe (w klasach pierwszych) konkursu ortograficznego, a także szkolny etap dyktanda, z wykorzystaniem wierszy Adama Asnyka „Daremne żale” i „Między nami nic nie było”, zajęcia w klasach pierwszych i drugich, popularyzujące wydarzenia związane ze Światowym Dniem Poezji, lekcje interpretacji głosowej utworów poetyckich, należących do światowej klasyki, wyjście grupy Kreatywnej Młodzieży do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, gdzie młodzież czytała poezję, a także zajęcia w bibliotece szkolnej.

Laureaci konkursu ortograficznego:

LO, Technikum

I miejsce: Aleksandra Wieczorek – I LO II miejsce: Oliwia Zakrzewska – I LO III miejsce: Wiktoria Mikulska I T R Wyróżnienie: Sofiia Svyrydova

Szkoła Branżowa

I miejsce: Martyna Golon I BWb II miejsce: Łukasz Zdanowski II BW III miejsce: Mateusz Wiśniewski III BW Wyróżnienie Tomasz Kumek I BWa

Literackie zajęcia z uczniami realizowali nauczycielki: Leontyna Foltyn, Anna Matuszewska, Patrycja Zajączkowska, Dorota Sobocińska i Dorota Majkowska. Nagrody wręczała dyrektor szkoły Anna Kmiołek-Gizara.

Podsumowanie Tygodnia Poezji i Języka Ojczystego było doskonałą okazją, aby wręczyć podziękowania uczennicom i uczniom biorącym udział w X edycji olimpiady ogólnopolskiej z mitologii greckiej i rzymskiej, adresowanej do szkół średnich, która odbyła się w listopadzie ubiegłego roku. Jedna z uczennic zajęła w niej wysokie, siódme miejsce. Pozostali uczniowie również spisali się nieźle, zajmując pozycje od 19 do 49. Podziękowania za udział w olimpiadzie otrzymali: Iga Krzyżewska (7 miejsce), Bartosz Milewski, Sylwia Ciecierska, Roksana Jeleń, Alicja Skoczeń, Ewelina Kusak, Jakub Sękowski, Zuzanna Mańkowska, Mychaiło Hurskyi oraz Kacper Miecznikowski.

Gratulujemy!

Skip to content