1
pakat-Erasmus-1
medal_dla_ZSZ_027
jubileusz_75_lecia_248
medal_dla_ZSZ_025
korowod_wrzesien_2023_010
korowod_wrzesien_2023_015

Wizyta w Areszcie Śledczym

7 marca 2023 r. uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych im, Jana Ruszkowskiego w Pułtusku uczestniczyli w wycieczce profilaktycznej do Aresztu Śledczego w Warszawie – Białołęce. Podczas spotkania z funkcjonariuszami Służby Więziennej młodzież zapoznała się z polskim systemem penitencjarnym. Wizyta miała charakter zarówno edukacyjny, jak również prewencyjny. Uczniowie zasileni dużą dawką informacji dotyczących funkcjonowania Aresztu i pracy w poszczególnych działach mogli również obejrzeć pawilon mieszkalny, cele, podziemne korytarze i plac spacerowy. Niecodzienna wizyta w zakładzie zamkniętym pozwoliła młodzieży ustalić priorytety, przemyśleć konsekwencje czynów karalnych, a także być może zachęcić do pracy w służbach mundurowych. Pedagodzy szkolni

Skip to content