Ogólnopolska Olimpiada Zawodowa „Rok przed dyplomem” – I etap

28 lutego 2023 r. w naszej szkole odbył się I etap Ogólnopolskiej Olimpiady Zawodowej „ Rok przed dyplomem”. Organizatorem głównym Olimpiady jest Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli z siedzibą w Lublinie przy współpracy z Politechniką Lubelską oraz Zespołem Szkół Energetycznych im. prof. Kazimierza Drewnowskiego w Lublinie.

Celem Olimpiady jest:

• pogłębianie wiedzy uczniów z zakresu przedmiotów zawodowych logistycznych przed zbliżającym się egzaminem z kwalifikacji SPL.04 Organizacja transportu,
  • rozwijanie zdolności twórczego i analitycznego myślenia,
  • rozwijanie pasji i zainteresowań związanych z zawodem,
  • doskonalenie umiejętności zawodowych,
  • przygotowanie do funkcjonowania na rynku pracy.

W Olimpiadzie udział wzięło 16 uczniów z następujących klas: II TL, III TL, IV TLp oraz IV TLg. Etap szkolny Olimpiady polegał na rozwiązaniu przez uczniów zadania praktycznego z kwalifikacji SPL.04 Organizacja transportu.

Laureaci, którzy zakwalifikowali się do etapu regionalnego:

• Zuzanna Pomaska z klasy IV TLg
  • Inga Izdebska z klasy IV TLp
  • Sylwia Wierzbicka z klasy IV TLp

Wszystkim uczestnikom etapu szkolnego serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników, a laureatom życzymy sukcesów na kolejnych szczeblach Olimpiady.
Opiekę merytoryczną nad uczestnikami konkursu sprawowały nauczycielki przedmiotów logistycznych: p. Małgorzata Duło, p. Anna Benbenko ,  i  p. Patrycja Zajączkowska.