Aleja Tysiąclecia 12, 06-100 Pułtusk
Medal „Za zasługi dla Miasta Pułtuska” dla ZSZ im. J. Ruszkowskiego
Medal „Za zasługi dla Miasta Pułtuska” dla ZSZ im. J. Ruszkowskiego

W sobotę, 16 września 2023 r. która odbyła się uroczysta Sesja Rady Miejskiej w Pułtusku podczas której Rada w dowód uznania za znaczące osiągnięcia na rzecz Miasta Pułtuska i jego mieszkańców podjęła uchwały w sprawie nadania medali „Za zasługi dla Miasta Pułtuska”. Jest nam niezmiernie miło, że w gronie zasłużonych znalazła się nasza Szkoła. To wielki zaszczyt dla społeczności Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku, która przez lata budowała szkołę, nie zapominając o mieście i jego mieszkańcach. Z uzasadnieniem możecie Państwo zapoznać się pod tym linkiem: pobierz Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego podniosłego wydarzenia:

korowod_wrzesien_2023_010
medal_dla_ZSZ_025
medal_dla_ZSZ_027
jubileusz_75_lecia_248
korowod_wrzesien_2023_015
Spotkanie zamykające Rok Jubileuszowy 75-lecia naszej Szkoły
Spotkanie zamykające Rok Jubileuszowy 75-lecia naszej Szkoły

15 dzień września na długo pozostanie w naszej pamięci. Tego dnia mury naszej szkoły zapełnili absolwenci, którzy, niejednokrotnie po dziesiątkach lat, powrócili do swojej szkoły. Nie zabrakło także przedstawicieli lokalnych władz oraz przyjaciół Szkoły, których w tak uroczystym dniu nie mogło przecież zabraknąć. Podsumowanie Roku Jubileuszowego 75-lecia Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku było okazją do pochwalenia się świeżo wyremontowaną częścią szkoły. Sama uroczystość odbyła się na praktycznie nieużywanej sali gimnastycznej, drobne prace wykończeniowe trwały dosłownie do ostatniej chwili. Podczas spotkania zaprezentowany został film o historii Zespołu, niespodzianką był występ Orkiestry Dętej złożonej z absolwentów i przyjaciół Szkoły, […]

Ogólnopolska Olimpiada Zawodowa „Rok przed dyplomem” – I etap

28 lutego 2023 r. w naszej szkole odbył się I etap Ogólnopolskiej Olimpiady Zawodowej „ Rok przed dyplomem”. Organizatorem głównym Olimpiady jest Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli z siedzibą w Lublinie przy współpracy z Politechniką Lubelską oraz Zespołem Szkół Energetycznych im. prof. Kazimierza Drewnowskiego w Lublinie.

Celem Olimpiady jest:

  • pogłębianie wiedzy uczniów z zakresu przedmiotów zawodowych logistycznych przed zbliżającym się egzaminem z kwalifikacji SPL.04 Organizacja transportu,
  • rozwijanie zdolności twórczego i analitycznego myślenia,
  • rozwijanie pasji i zainteresowań związanych z zawodem,
  • doskonalenie umiejętności zawodowych,
  • przygotowanie do funkcjonowania na rynku pracy.

W Olimpiadzie udział wzięło 16 uczniów z następujących klas: II TL, III TL, IV TLp oraz IV TLg. Etap szkolny Olimpiady polegał na rozwiązaniu przez uczniów zadania praktycznego z kwalifikacji SPL.04 Organizacja transportu.

Laureaci, którzy zakwalifikowali się do etapu regionalnego:

  • Zuzanna Pomaska z klasy IV TLg
  • Inga Izdebska z klasy IV TLp
  • Sylwia Wierzbicka z klasy IV TLp

Wszystkim uczestnikom etapu szkolnego serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników, a laureatom życzymy sukcesów na kolejnych szczeblach Olimpiady.
Opiekę merytoryczną nad uczestnikami konkursu sprawowały nauczycielki przedmiotów logistycznych: p. Małgorzata Duło, p. Anna Benbenko ,  i  p. Patrycja Zajączkowska.

Skip to content