1
medal_dla_ZSZ_027
medal_dla_ZSZ_025
jubileusz_75_lecia_248
korowod_wrzesien_2023_010
korowod_wrzesien_2023_015

Artystyczne spotkanie z Plakatem

Uczniowie klasy I Technikum nr 1 w zawodzie technik programista 21.12.2022r., jeszcze w przedświątecznej atmosferze,  pod opieką polonisty Doroty Majkowskiej, obejrzeli w Galerii Miejskiego Centrum Kultury i Sztuki w Pułtusku Wystawę plakatu Krzysztofa Duckiego, współorganizowaną z Węgierskim Centrum Kultury w Warszawie. Wzięli również udział w warsztatach artystycznych, podczas których dowiedzieli się, że plakat może pełnić wiele ważnych funkcji społecznych, wyrażać indywidualny styl twórcy. Taka forma wyrazu kształtuje myślenie symboliczne i syntetyczne przydatne  w różnych dziedzinach projektowania graficznego.  Młodzież zainspirowana profesjonalnymi plakatami stworzyła własne, małe dzieła sztuki.

Spotkanie z plakatem okazało się bardzo inspirujące dla młodych ludzi, którzy wybrali zawód technik programista. Wykazali się oni twórczą wyobraźnią i kreatywnością, a jednocześnie udowodnili, że świetnie znają aktualne problemy społeczne, które mogą stać się tematem plakatu. Tworząc własne prace  uczniowie wykorzystali właściwe środki wyrazu i mechanizmy typowe dla takiej formy wyrazu artystycznego. Odkryły się też niewątpliwe talenty plastyczne.

Serdecznie dziękujemy za możliwość udziału w ciekawych zajęciach oraz zachęcamy innych uczniów do wzięcia udziału w warsztatach. Poniżej prezentujemy galerię plakatów, które powstały bardzo spontanicznie podczas krótkich warsztatów.

Dorota Majkowska

Skip to content