Aleja Tysiąclecia 12, 06-100 Pułtusk
Medal „Za zasługi dla Miasta Pułtuska” dla ZSZ im. J. Ruszkowskiego
Medal „Za zasługi dla Miasta Pułtuska” dla ZSZ im. J. Ruszkowskiego

W sobotę, 16 września 2023 r. która odbyła się uroczysta Sesja Rady Miejskiej w Pułtusku podczas której Rada w dowód uznania za znaczące osiągnięcia na rzecz Miasta Pułtuska i jego mieszkańców podjęła uchwały w sprawie nadania medali „Za zasługi dla Miasta Pułtuska”. Jest nam niezmiernie miło, że w gronie zasłużonych znalazła się nasza Szkoła. To wielki zaszczyt dla społeczności Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku, która przez lata budowała szkołę, nie zapominając o mieście i jego mieszkańcach. Z uzasadnieniem możecie Państwo zapoznać się pod tym linkiem: pobierz Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego podniosłego wydarzenia:

korowod_wrzesien_2023_010
medal_dla_ZSZ_025
medal_dla_ZSZ_027
jubileusz_75_lecia_248
korowod_wrzesien_2023_015
Spotkanie zamykające Rok Jubileuszowy 75-lecia naszej Szkoły
Spotkanie zamykające Rok Jubileuszowy 75-lecia naszej Szkoły

15 dzień września na długo pozostanie w naszej pamięci. Tego dnia mury naszej szkoły zapełnili absolwenci, którzy, niejednokrotnie po dziesiątkach lat, powrócili do swojej szkoły. Nie zabrakło także przedstawicieli lokalnych władz oraz przyjaciół Szkoły, których w tak uroczystym dniu nie mogło przecież zabraknąć. Podsumowanie Roku Jubileuszowego 75-lecia Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku było okazją do pochwalenia się świeżo wyremontowaną częścią szkoły. Sama uroczystość odbyła się na praktycznie nieużywanej sali gimnastycznej, drobne prace wykończeniowe trwały dosłownie do ostatniej chwili. Podczas spotkania zaprezentowany został film o historii Zespołu, niespodzianką był występ Orkiestry Dętej złożonej z absolwentów i przyjaciół Szkoły, […]

WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE W RAMACH OBCHODÓW DNIA TOLERANCJI

Okres przedświąteczny sprzyja rozwijaniu kreatywności. W tym celu dnia 9 grudnia 2022 roku uczniowie z klasy 1 TER Zespołu Szkół im Jana Ruszkowskiego w Pułtusku oraz młodzież z Publicznej Szkoły Podstawowej Specjalnej w Pułtusku w SOSW im Anny Karłowicz w Pułtusku pod opieką Pani Małgorzaty Bandurskiej i Pani Grażyny Cienkowskiej w ramach Dnia Tolerancji uczestniczyli w warsztatach Bożonarodzeniowych. Celem wizyty zaprzyjaźnionej szkoły było zorganizowanie wspólnych warsztatów świątecznych i wykonanie świątecznych ozdób techniką wykorzystania sznurka jutowego oraz suszonych
szyszek, żołędzi, orzechów, pomarańczy, świeczek, wstążek jutowych i tasiemek oraz gałązek świerku – jednym słowem wszystkiego co można użyć do dekoracji oraz własnej wyobraźni. Uczestnicy warsztatów mogli stworzyć piękne kompozycje ozdób świątecznych.

W tym dniu, pod okiem zaproszonego gościa Pani Bogusławy Bochnackiej, można było poznać tajniki plecionkarstwa oraz ciekawe pomysły na wykonanie różnych ozdób i dekoracji świątecznych. Metody tworzenia prac okazały się proste do opanowania, a warsztaty były inspiracją do wykonania ciekawych dekoracji bożonarodzeniowych. Prezentowane w czasie warsztatów techniki tworzenia dekoracji usprawniają koordynację wzrokowo-ruchową, rozwijają sprawność manualną, wpływają na tzw. myślenie konstrukcyjne, a przede wszystkim dały uczniom radość i satysfakcję z wykonanych prac. Czas spędzony na warsztatach pozwolił uczniom rozwinąć potencjał artystyczny oraz spędzić miłe chwile w radosnej i twórczej atmosferze. Organizatorką przedsięwzięcia była Pani Anna Łapińska-Durka.

Skip to content