1
pakat-Erasmus-1
medal_dla_ZSZ_027
jubileusz_75_lecia_248
medal_dla_ZSZ_025
korowod_wrzesien_2023_010
korowod_wrzesien_2023_015

WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE W RAMACH OBCHODÓW DNIA TOLERANCJI

Okres przedświąteczny sprzyja rozwijaniu kreatywności. W tym celu dnia 9 grudnia 2022 roku uczniowie z klasy 1 TER Zespołu Szkół im Jana Ruszkowskiego w Pułtusku oraz młodzież z Publicznej Szkoły Podstawowej Specjalnej w Pułtusku w SOSW im Anny Karłowicz w Pułtusku pod opieką Pani Małgorzaty Bandurskiej i Pani Grażyny Cienkowskiej w ramach Dnia Tolerancji uczestniczyli w warsztatach Bożonarodzeniowych. Celem wizyty zaprzyjaźnionej szkoły było zorganizowanie wspólnych warsztatów świątecznych i wykonanie świątecznych ozdób techniką wykorzystania sznurka jutowego oraz suszonych
szyszek, żołędzi, orzechów, pomarańczy, świeczek, wstążek jutowych i tasiemek oraz gałązek świerku – jednym słowem wszystkiego co można użyć do dekoracji oraz własnej wyobraźni. Uczestnicy warsztatów mogli stworzyć piękne kompozycje ozdób świątecznych.

W tym dniu, pod okiem zaproszonego gościa Pani Bogusławy Bochnackiej, można było poznać tajniki plecionkarstwa oraz ciekawe pomysły na wykonanie różnych ozdób i dekoracji świątecznych. Metody tworzenia prac okazały się proste do opanowania, a warsztaty były inspiracją do wykonania ciekawych dekoracji bożonarodzeniowych. Prezentowane w czasie warsztatów techniki tworzenia dekoracji usprawniają koordynację wzrokowo-ruchową, rozwijają sprawność manualną, wpływają na tzw. myślenie konstrukcyjne, a przede wszystkim dały uczniom radość i satysfakcję z wykonanych prac. Czas spędzony na warsztatach pozwolił uczniom rozwinąć potencjał artystyczny oraz spędzić miłe chwile w radosnej i twórczej atmosferze. Organizatorką przedsięwzięcia była Pani Anna Łapińska-Durka.

Skip to content