Aleja Tysiąclecia 12, 06-100 Pułtusk
Medal „Za zasługi dla Miasta Pułtuska” dla ZSZ im. J. Ruszkowskiego
Medal „Za zasługi dla Miasta Pułtuska” dla ZSZ im. J. Ruszkowskiego

W sobotę, 16 września 2023 r. która odbyła się uroczysta Sesja Rady Miejskiej w Pułtusku podczas której Rada w dowód uznania za znaczące osiągnięcia na rzecz Miasta Pułtuska i jego mieszkańców podjęła uchwały w sprawie nadania medali „Za zasługi dla Miasta Pułtuska”. Jest nam niezmiernie miło, że w gronie zasłużonych znalazła się nasza Szkoła. To wielki zaszczyt dla społeczności Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku, która przez lata budowała szkołę, nie zapominając o mieście i jego mieszkańcach. Z uzasadnieniem możecie Państwo zapoznać się pod tym linkiem: pobierz Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego podniosłego wydarzenia:

korowod_wrzesien_2023_010
medal_dla_ZSZ_025
medal_dla_ZSZ_027
jubileusz_75_lecia_248
korowod_wrzesien_2023_015
Spotkanie zamykające Rok Jubileuszowy 75-lecia naszej Szkoły
Spotkanie zamykające Rok Jubileuszowy 75-lecia naszej Szkoły

15 dzień września na długo pozostanie w naszej pamięci. Tego dnia mury naszej szkoły zapełnili absolwenci, którzy, niejednokrotnie po dziesiątkach lat, powrócili do swojej szkoły. Nie zabrakło także przedstawicieli lokalnych władz oraz przyjaciół Szkoły, których w tak uroczystym dniu nie mogło przecież zabraknąć. Podsumowanie Roku Jubileuszowego 75-lecia Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku było okazją do pochwalenia się świeżo wyremontowaną częścią szkoły. Sama uroczystość odbyła się na praktycznie nieużywanej sali gimnastycznej, drobne prace wykończeniowe trwały dosłownie do ostatniej chwili. Podczas spotkania zaprezentowany został film o historii Zespołu, niespodzianką był występ Orkiestry Dętej złożonej z absolwentów i przyjaciół Szkoły, […]

Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka

„Wszyscy ludzie rodzą się wolni i równi pod względem swej godności i swych praw”

”Każdy człowiek ma prawo do życia, wolności i bezpieczeństwa swej osoby”

Każdego roku 10 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka, który upamiętnia przyjęcie przez Zgromadzenie Ogólne ONZ Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka – kluczowego dokumentu wyznaczającego międzynarodowe standardy ochrony praw człowieka. Społeczność Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego obchodziła to Święto 12.12.2022r. Uczniowie klasy mundurowej (III LOb), w ramach realizacji innowacji pedagogicznej w zakresie bezpieczeństwa narodowego oraz kształtowania właściwych postaw społecznych
i obywatelskich, uczestniczyli w zajęciach, których celem było przybliżenie zagadnień dotyczących praw człowieka. Młodzież dowiedziała się, że prawa te mają charakter niezbywalny, przyrodzony i powszechny. ,,Każdy z nas powinien być traktowany z należytą godnością odpowiadającą osobie ludzkiej”. Prowadząca zajęcia- p. Anna Matuszewska zapoznała uczniów z rodzajami, trzema generacjami i funkcjami praw człowieka. Młodzież dowiedziała się także, jakie są akty prawne i międzynarodowe organizacje zajmujące się ochroną i gwarancją praw człowieka. Na koniec uczniowie sprawdzali swoją wiedzę, biorąc udział w quizie na temat praw człowieka. Nagrody dla zwycięzców zostały ufundowane przez Radę Rodziców ZSZ im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku. Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka to wyjątkowa okazja, by potwierdzić znaczenie tych praw w budowaniu świata, jakiego pragniemy, potrzebę globalnej solidarności, a także wzajemną więź
i wspólne człowieczeństwo poprzez ich respektowanie. W tej pełnej wyzwań rzeczywistości, poszukujemy stabilizacji oraz ochrony swoich praw. Właśnie dlatego prawa człowieka są niezwykle ważne w życiu każdego z nas.

Skip to content