Aleja Tysiąclecia 12, 06-100 Pułtusk
Medal „Za zasługi dla Miasta Pułtuska” dla ZSZ im. J. Ruszkowskiego
Medal „Za zasługi dla Miasta Pułtuska” dla ZSZ im. J. Ruszkowskiego

W sobotę, 16 września 2023 r. która odbyła się uroczysta Sesja Rady Miejskiej w Pułtusku podczas której Rada w dowód uznania za znaczące osiągnięcia na rzecz Miasta Pułtuska i jego mieszkańców podjęła uchwały w sprawie nadania medali „Za zasługi dla Miasta Pułtuska”. Jest nam niezmiernie miło, że w gronie zasłużonych znalazła się nasza Szkoła. To wielki zaszczyt dla społeczności Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku, która przez lata budowała szkołę, nie zapominając o mieście i jego mieszkańcach. Z uzasadnieniem możecie Państwo zapoznać się pod tym linkiem: pobierz Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego podniosłego wydarzenia:

korowod_wrzesien_2023_010
medal_dla_ZSZ_025
medal_dla_ZSZ_027
jubileusz_75_lecia_248
korowod_wrzesien_2023_015
Spotkanie zamykające Rok Jubileuszowy 75-lecia naszej Szkoły
Spotkanie zamykające Rok Jubileuszowy 75-lecia naszej Szkoły

15 dzień września na długo pozostanie w naszej pamięci. Tego dnia mury naszej szkoły zapełnili absolwenci, którzy, niejednokrotnie po dziesiątkach lat, powrócili do swojej szkoły. Nie zabrakło także przedstawicieli lokalnych władz oraz przyjaciół Szkoły, których w tak uroczystym dniu nie mogło przecież zabraknąć. Podsumowanie Roku Jubileuszowego 75-lecia Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku było okazją do pochwalenia się świeżo wyremontowaną częścią szkoły. Sama uroczystość odbyła się na praktycznie nieużywanej sali gimnastycznej, drobne prace wykończeniowe trwały dosłownie do ostatniej chwili. Podczas spotkania zaprezentowany został film o historii Zespołu, niespodzianką był występ Orkiestry Dętej złożonej z absolwentów i przyjaciół Szkoły, […]

Dzień pamięci ofiar stanu wojennego w Ruszkowskim…

13 grudnia 2022 roku w Zespole Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku uczczono „Dzień pamięci ofiar stanu wojennego” W uroczystości wzięły udział klasy IV Technikum w zawodzie technik informatyk, technik logistyk, technik ekonomista oraz klasa IV Liceum Ogólnokształcącego. Uczniowie uczcili minutą ciszy ofiary stanu wojennego i zapalili symboliczne znicze. W pierwszej części spotkania mogli posłuchać piosenki Jacka Kaczmarskiego ,, Mury” oraz Grzegorza Ciechowskiego ,, Nie pytaj o Polskę’’. Następnie zostali zapoznani z okolicznościami i skutkami wprowadzenia stanu wojennego w Polsce za pomocą prezentacji multimedialnej i materiałów archiwalnych Instytutu Pamięci Narodowej. W uroczystości wziął udział Pan wicedyrektor Paweł Kiela. Krótkie przypomnienie okoliczności wprowadzenia stanu wojennego. W nocy z 12 na 13 grudnia 1981 roku odbyło się posiedzenie Rady Państwa, na którym podjęto uchwałę o wprowadzeniu stanu wojennego w całej Polsce. Wnioskowała o to Wojskowa Rada Ocalenia Narodowego – niekonstytucyjny organ władzy, nadrzędny wobec konstytucyjnych władz państwowych, pod przewodnictwem gen. Wojciecha Jaruzelskiego. Powodem podjęcia takiej decyzji była obawa przedstawicieli reżimu komunistycznego przed utratą władzy. W trakcie jego trwania internowano łącznie 10 131 działaczy związanych z NSZZ ,, Solidarność’’ a życie straciło około 100 osób w tym 9 górników z Kopalni Węgla Kamiennego ,,Wujek’’. Od tamtego czasu minęło 41 lat… JD

Skip to content