1
pakat-Erasmus-1
medal_dla_ZSZ_027
jubileusz_75_lecia_248
medal_dla_ZSZ_025
korowod_wrzesien_2023_010
korowod_wrzesien_2023_015

Geo-Planeta

28 listopada 2022 roku w ZSZ im. J. Ruszkowskiego odbyła się XIV Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Geograficznego „Geo – Planeta” w kategorii żak. Uczniowie naszej szkoły biorą w niej udział od I edycji , czyli już po raz XIV . Konkurs był przeprowadzany przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie” – Ogólnopolskiego Organizatora Konkursu, przy współpracy merytorycznej z Wydziałem Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego. W konkursie wzięło udział 23 uczniów naszej szkoły z klas realizujących geografię w zakresie rozszerzonym: IV TEK, IV TLG, II TL, I TL i I TER. Celem konkursu było sprawdzenie wiedzy geograficzno – przyrodniczej. Młodzież pogłębiła umiejętności korzystania, interpretowania i posługiwania się różnymi materiałami źródłowymi. Udział w konkursie poszerzył wiedzę uczniów o własnym regionie, Polsce i kontynentach, a także możliwość wykazania się wiedzą geograficzną. Wyniki konkursu , jak co roku, zostaną ogłoszone, marcu przyszłego roku. Koordynatorem konkursu była nauczycielka geografii Ewa Śliwa.

Skip to content