1
pakat-Erasmus-1
medal_dla_ZSZ_027
jubileusz_75_lecia_248
medal_dla_ZSZ_025
korowod_wrzesien_2023_010
korowod_wrzesien_2023_015

Wycieczka do Muzeum POLIN

17.11.2022 uczniowie ZSZ im. Jana Ruszkowskiego klas 2TL i 1TER odwiedzili symboliczne miejsce w centrum Warszawy: na Muranowie – zatem w przedwojennej dzielnicy zamieszkałej głównie przez Żydów, w czasie wojny przekształconej przez Niemców w getto. Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN jest jednym z miejsc wycieczek edukacyjnych dzieci i młodzieży przewidzianych w ramach przygotowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki programu „Poznaj Polskę”. Wycieczka do Muzeum POLIN była świetną okazją, żeby pobyć razem w mniej formalnej atmosferze i doświadczyć czegoś niecodziennego w spotkaniu z kulturą i historią. Była to podróż przez 1000 lat historii Żydów polskich – od średniowiecza do współczesności. Uczniowie poznali odpowiedzi na pytania: jak Żydzi pojawili się w Polsce? W jaki sposób nasz kraj stał się niegdyś centrum żydowskiej diaspory i domem największej społeczności żydowskiej na świecie? Jak przestał nim być i jak odradza się tu życie żydowskie?

Skip to content