Aleja Tysiąclecia 12, 06-100 Pułtusk
Medal „Za zasługi dla Miasta Pułtuska” dla ZSZ im. J. Ruszkowskiego
Medal „Za zasługi dla Miasta Pułtuska” dla ZSZ im. J. Ruszkowskiego

W sobotę, 16 września 2023 r. która odbyła się uroczysta Sesja Rady Miejskiej w Pułtusku podczas której Rada w dowód uznania za znaczące osiągnięcia na rzecz Miasta Pułtuska i jego mieszkańców podjęła uchwały w sprawie nadania medali „Za zasługi dla Miasta Pułtuska”. Jest nam niezmiernie miło, że w gronie zasłużonych znalazła się nasza Szkoła. To wielki zaszczyt dla społeczności Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku, która przez lata budowała szkołę, nie zapominając o mieście i jego mieszkańcach. Z uzasadnieniem możecie Państwo zapoznać się pod tym linkiem: pobierz Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego podniosłego wydarzenia:

korowod_wrzesien_2023_010
medal_dla_ZSZ_025
medal_dla_ZSZ_027
jubileusz_75_lecia_248
korowod_wrzesien_2023_015
Spotkanie zamykające Rok Jubileuszowy 75-lecia naszej Szkoły
Spotkanie zamykające Rok Jubileuszowy 75-lecia naszej Szkoły

15 dzień września na długo pozostanie w naszej pamięci. Tego dnia mury naszej szkoły zapełnili absolwenci, którzy, niejednokrotnie po dziesiątkach lat, powrócili do swojej szkoły. Nie zabrakło także przedstawicieli lokalnych władz oraz przyjaciół Szkoły, których w tak uroczystym dniu nie mogło przecież zabraknąć. Podsumowanie Roku Jubileuszowego 75-lecia Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku było okazją do pochwalenia się świeżo wyremontowaną częścią szkoły. Sama uroczystość odbyła się na praktycznie nieużywanej sali gimnastycznej, drobne prace wykończeniowe trwały dosłownie do ostatniej chwili. Podczas spotkania zaprezentowany został film o historii Zespołu, niespodzianką był występ Orkiestry Dętej złożonej z absolwentów i przyjaciół Szkoły, […]

Wpływ muzyki na zdrowie psychiczne

„Gdzie słyszysz śpiew – tam wchodź,
Tam dobre serca mają.
Źli ludzie – wierzaj mi –
Ci nigdy nie śpiewają„
Johann Wolfgang von Goethe

Muzyka – łagodzi obyczaje, dodaje siły, poprawia nastrój. Pozwala uniknąć gniewu,
uspokoić emocje – dodaje skrzydeł. Muzyka bardzo często wywołuje wspomnienia i przywołuje myśli, pcha do działania, pozwala marzyć i realizować założone cele. Muzyka oddziałuje na człowieka, wpływa na nasze samopoczucie i stan emocjonalny. Muzyka może zmieniać nasz nastrój, co za tym idzie jest doskonałym narzędziem do regulacji naszego zdrowia psychicznego.

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku mieli
okazję uczestniczyć w zajęciach warsztatowych przygotowanych i prowadzonych przez Pana
Marka Karwańskiego
– dyrektora i założyciela szkoły muzycznej Yamaha w Pułtusku, oraz
Panią Martynę Karwańską.

Spotkanie pełne pasji, ekspresji, pozytywnych emocji, przepełnione dźwiękami i marzeniami
spowodowało, że młodzież dostrzegła ważną rolę muzyki w życiu każdego człowieka.
Podczas spotkania uczniowie nie tylko zapoznali się z wagą muzyki, ale także mieli
możliwość spróbować swoich umiejętności w kontakcie z instrumentami muzycznymi,
tworzyć muzykę do filmu za pomocą odgłosów, oraz stanowić jedną wspólnotę wokalną.

Niezwykle interesujące spotkanie prowadzone przez osoby z pasją zrobiło wrażenie zarówno
na uczniach jak i ich nauczycielach, a także wywarło silny, pozytywny wpływ na różnych
poziomach odczuwania emocjonalnego.
A więc śpiewaj, graj, tańcz, improwizuj – ŻYJ !!!

Skip to content