1
pakat-Erasmus-1
medal_dla_ZSZ_027
jubileusz_75_lecia_248
medal_dla_ZSZ_025
korowod_wrzesien_2023_010
korowod_wrzesien_2023_015

10 października – Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

Stres, rosnące tempo życia oraz brak czasu na odpoczynek sprzyjają pojawianiu się zaburzeń w sferze emocjonalnej oraz psychicznej. Troska o zdrowie emocjonalne powinna stać się szczególnym przedmiotem zainteresowania wszystkich osób, którym zależy na utrzymaniu harmonijnego zdrowia psychofizycznego. Aktywność fizyczna, a zdrowie psychiczne Z okazji Dnia Zdrowia Psychicznego uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku mieli możliwość przekonać się jak dużą rolę odgrywa wpływ aktywności fizycznej na kondycję psychiczną –  zmniejsza ryzyko wystąpienia depresji i zaburzeń lękowych oraz poprawia funkcjonowanie poznawcze u osób w każdym wieku. Naszym gościem był trener personalny Paweł Brejnak  właściciel Fitness Club Palladium w  Pułtusku, oraz Adam Trzpioła pięciokrotny medalista Mistrzostw Polski, zdobywca Pucharu Polski, a także uczestnik walk w Tajlandii, Spratan Fight czy Wotore – walki na gołe pięści, aktualnie zasilający trenersko Fitness Club Palladium . Muay Thai czyli sztuka walki wywodząca się ze wschodniej Azji, dokładnie z Tajlandii – to technika ośmiu kończyn, czyli uderzenia wykonuje się pięściami, łokciami, kolanami i goleniami, oraz w dużej mierze dąży się do klinczu czyli zwarcia z przeciwnikiem. Drugą z prezentowanych technik był boks birmański czy LETWHEI. Sport pochodzący z Birmy, który dopuszcza uderzenia głową. Jest to bardzo stara dyscyplina walki, którą dawniej armie Birmy z powodzeniem używały podczas toczonych bitew. Trenowanie sztuk walki to nie tylko walka z przeciwnikiem. To również zyskanie sprawności fizycznej jak i psychicznej, budowa wytrzymałości, oraz skuteczności ciała. Przez regularne treningi buduje się w Nas charakter wojownika w oparciu o wyższe wartości takie jak honor, odwaga, cierpliwość, wytrwałość oraz szacunek do innych osób. Dlatego już dziś zachęcamy do uprawiania sportu w każdej z jego możliwych form, gdyż przyniesie to każdemu ogromne korzyści budowy własnych wartości, własnego JA. Koordynatorzy spotkania Pedagodzy szkolni

Skip to content