Aleja Tysiąclecia 12, 06-100 Pułtusk
Medal „Za zasługi dla Miasta Pułtuska” dla ZSZ im. J. Ruszkowskiego
Medal „Za zasługi dla Miasta Pułtuska” dla ZSZ im. J. Ruszkowskiego

W sobotę, 16 września 2023 r. która odbyła się uroczysta Sesja Rady Miejskiej w Pułtusku podczas której Rada w dowód uznania za znaczące osiągnięcia na rzecz Miasta Pułtuska i jego mieszkańców podjęła uchwały w sprawie nadania medali „Za zasługi dla Miasta Pułtuska”. Jest nam niezmiernie miło, że w gronie zasłużonych znalazła się nasza Szkoła. To wielki zaszczyt dla społeczności Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku, która przez lata budowała szkołę, nie zapominając o mieście i jego mieszkańcach. Z uzasadnieniem możecie Państwo zapoznać się pod tym linkiem: pobierz Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego podniosłego wydarzenia:

korowod_wrzesien_2023_010
medal_dla_ZSZ_025
medal_dla_ZSZ_027
jubileusz_75_lecia_248
korowod_wrzesien_2023_015
Spotkanie zamykające Rok Jubileuszowy 75-lecia naszej Szkoły
Spotkanie zamykające Rok Jubileuszowy 75-lecia naszej Szkoły

15 dzień września na długo pozostanie w naszej pamięci. Tego dnia mury naszej szkoły zapełnili absolwenci, którzy, niejednokrotnie po dziesiątkach lat, powrócili do swojej szkoły. Nie zabrakło także przedstawicieli lokalnych władz oraz przyjaciół Szkoły, których w tak uroczystym dniu nie mogło przecież zabraknąć. Podsumowanie Roku Jubileuszowego 75-lecia Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku było okazją do pochwalenia się świeżo wyremontowaną częścią szkoły. Sama uroczystość odbyła się na praktycznie nieużywanej sali gimnastycznej, drobne prace wykończeniowe trwały dosłownie do ostatniej chwili. Podczas spotkania zaprezentowany został film o historii Zespołu, niespodzianką był występ Orkiestry Dętej złożonej z absolwentów i przyjaciół Szkoły, […]

10 października – Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

Stres, rosnące tempo życia oraz brak czasu na odpoczynek sprzyjają pojawianiu się zaburzeń w sferze emocjonalnej oraz psychicznej. Troska o zdrowie emocjonalne powinna stać się szczególnym przedmiotem zainteresowania wszystkich osób, którym zależy na utrzymaniu harmonijnego zdrowia psychofizycznego. Aktywność fizyczna, a zdrowie psychiczne Z okazji Dnia Zdrowia Psychicznego uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku mieli możliwość przekonać się jak dużą rolę odgrywa wpływ aktywności fizycznej na kondycję psychiczną –  zmniejsza ryzyko wystąpienia depresji i zaburzeń lękowych oraz poprawia funkcjonowanie poznawcze u osób w każdym wieku. Naszym gościem był trener personalny Paweł Brejnak  właściciel Fitness Club Palladium w  Pułtusku, oraz Adam Trzpioła pięciokrotny medalista Mistrzostw Polski, zdobywca Pucharu Polski, a także uczestnik walk w Tajlandii, Spratan Fight czy Wotore – walki na gołe pięści, aktualnie zasilający trenersko Fitness Club Palladium . Muay Thai czyli sztuka walki wywodząca się ze wschodniej Azji, dokładnie z Tajlandii – to technika ośmiu kończyn, czyli uderzenia wykonuje się pięściami, łokciami, kolanami i goleniami, oraz w dużej mierze dąży się do klinczu czyli zwarcia z przeciwnikiem. Drugą z prezentowanych technik był boks birmański czy LETWHEI. Sport pochodzący z Birmy, który dopuszcza uderzenia głową. Jest to bardzo stara dyscyplina walki, którą dawniej armie Birmy z powodzeniem używały podczas toczonych bitew. Trenowanie sztuk walki to nie tylko walka z przeciwnikiem. To również zyskanie sprawności fizycznej jak i psychicznej, budowa wytrzymałości, oraz skuteczności ciała. Przez regularne treningi buduje się w Nas charakter wojownika w oparciu o wyższe wartości takie jak honor, odwaga, cierpliwość, wytrwałość oraz szacunek do innych osób. Dlatego już dziś zachęcamy do uprawiania sportu w każdej z jego możliwych form, gdyż przyniesie to każdemu ogromne korzyści budowy własnych wartości, własnego JA. Koordynatorzy spotkania Pedagodzy szkolni

Skip to content