1
pakat-Erasmus-1
medal_dla_ZSZ_027
jubileusz_75_lecia_248
medal_dla_ZSZ_025
korowod_wrzesien_2023_010
korowod_wrzesien_2023_015

Europejski Dzień Języków Obcych w ZSZ im. J. Ruszkowskiego w Pułtusku

W ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych uczniowie z klas IV LOB, II LO i I TER uczestniczyli w warsztatach językowych prowadzonych przez wolontariuszy z warszawskiego Centrum Międzynarodowej Wymiany Młodzieży i Wolontariatu, którzy przybyli do naszego kraju z Grecji, Portugalii, Francji i Ukrainy. Podczas spotkania prowadzonego w języku angielskim uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawostek dotyczących życia, kuchni, geografii, zwyczajów i kultury tych krajów. Warsztaty były doskonałą okazją do wykorzystania umiejętności językowych w praktyce – uczniowie zadawali wolontariuszom pytania w języku angielskim, wzięli udział w quizie na platformie KAHOOT i poznali wiele ciekawostek na temat życia w innych krajach. Spotkanie z wolontariuszami na pewno długo pozostanie w pamięci uczniów oraz zmotywuje ich do nauki języków obcych. Kolejnym punktem programu było rozstrzygnięcie konkurs na plakat promujący naukę języków, który odbył się w naszej szkole. Celem konkursu było doskonalenie umiejętności językowych uczniów, motywowanie uczniów to nauki języka angielskiego, popularyzacja języka angielskiego wśród uczniów. Do konkursu zgłoszonych zostało wiele przepięknych prac. Jury po długich obradach wyłoniło zwycięzców, a pan wicedyrektor Paweł Kiela wręczył zwycięzcom dyplomy oraz nagrody. I miejsce zajął uczeń klasy I TI Krzysztof Karczewski, II miejsce – Konrad Dobrzyński i Mateusz Rud z klasy III TI, III miejsce – Aleksandra Wieczorek z klasy I LO. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!Pomysłodawczyniami i organizatorkami wydarzenia były nauczycielki języków obcych panie Maryna Prewęcka i Patrycja Lipińska.

Galeria zdjęć

Skip to content