Aleja Tysiąclecia 12, 06-100 Pułtusk
Medal „Za zasługi dla Miasta Pułtuska” dla ZSZ im. J. Ruszkowskiego
Medal „Za zasługi dla Miasta Pułtuska” dla ZSZ im. J. Ruszkowskiego

W sobotę, 16 września 2023 r. która odbyła się uroczysta Sesja Rady Miejskiej w Pułtusku podczas której Rada w dowód uznania za znaczące osiągnięcia na rzecz Miasta Pułtuska i jego mieszkańców podjęła uchwały w sprawie nadania medali „Za zasługi dla Miasta Pułtuska”. Jest nam niezmiernie miło, że w gronie zasłużonych znalazła się nasza Szkoła. To wielki zaszczyt dla społeczności Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku, która przez lata budowała szkołę, nie zapominając o mieście i jego mieszkańcach. Z uzasadnieniem możecie Państwo zapoznać się pod tym linkiem: pobierz Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego podniosłego wydarzenia:

korowod_wrzesien_2023_010
medal_dla_ZSZ_025
medal_dla_ZSZ_027
jubileusz_75_lecia_248
korowod_wrzesien_2023_015
Spotkanie zamykające Rok Jubileuszowy 75-lecia naszej Szkoły
Spotkanie zamykające Rok Jubileuszowy 75-lecia naszej Szkoły

15 dzień września na długo pozostanie w naszej pamięci. Tego dnia mury naszej szkoły zapełnili absolwenci, którzy, niejednokrotnie po dziesiątkach lat, powrócili do swojej szkoły. Nie zabrakło także przedstawicieli lokalnych władz oraz przyjaciół Szkoły, których w tak uroczystym dniu nie mogło przecież zabraknąć. Podsumowanie Roku Jubileuszowego 75-lecia Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku było okazją do pochwalenia się świeżo wyremontowaną częścią szkoły. Sama uroczystość odbyła się na praktycznie nieużywanej sali gimnastycznej, drobne prace wykończeniowe trwały dosłownie do ostatniej chwili. Podczas spotkania zaprezentowany został film o historii Zespołu, niespodzianką był występ Orkiestry Dętej złożonej z absolwentów i przyjaciół Szkoły, […]

Europejski Dzień Języków Obcych w ZSZ im. J. Ruszkowskiego w Pułtusku

W ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych uczniowie z klas IV LOB, II LO i I TER uczestniczyli w warsztatach językowych prowadzonych przez wolontariuszy z warszawskiego Centrum Międzynarodowej Wymiany Młodzieży i Wolontariatu, którzy przybyli do naszego kraju z Grecji, Portugalii, Francji i Ukrainy. Podczas spotkania prowadzonego w języku angielskim uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawostek dotyczących życia, kuchni, geografii, zwyczajów i kultury tych krajów. Warsztaty były doskonałą okazją do wykorzystania umiejętności językowych w praktyce – uczniowie zadawali wolontariuszom pytania w języku angielskim, wzięli udział w quizie na platformie KAHOOT i poznali wiele ciekawostek na temat życia w innych krajach. Spotkanie z wolontariuszami na pewno długo pozostanie w pamięci uczniów oraz zmotywuje ich do nauki języków obcych. Kolejnym punktem programu było rozstrzygnięcie konkurs na plakat promujący naukę języków, który odbył się w naszej szkole. Celem konkursu było doskonalenie umiejętności językowych uczniów, motywowanie uczniów to nauki języka angielskiego, popularyzacja języka angielskiego wśród uczniów. Do konkursu zgłoszonych zostało wiele przepięknych prac. Jury po długich obradach wyłoniło zwycięzców, a pan wicedyrektor Paweł Kiela wręczył zwycięzcom dyplomy oraz nagrody. I miejsce zajął uczeń klasy I TI Krzysztof Karczewski, II miejsce – Konrad Dobrzyński i Mateusz Rud z klasy III TI, III miejsce – Aleksandra Wieczorek z klasy I LO. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!Pomysłodawczyniami i organizatorkami wydarzenia były nauczycielki języków obcych panie Maryna Prewęcka i Patrycja Lipińska.

Galeria zdjęć

Skip to content