Aleja Tysiąclecia 12, 06-100 Pułtusk
Medal „Za zasługi dla Miasta Pułtuska” dla ZSZ im. J. Ruszkowskiego
Medal „Za zasługi dla Miasta Pułtuska” dla ZSZ im. J. Ruszkowskiego

W sobotę, 16 września 2023 r. która odbyła się uroczysta Sesja Rady Miejskiej w Pułtusku podczas której Rada w dowód uznania za znaczące osiągnięcia na rzecz Miasta Pułtuska i jego mieszkańców podjęła uchwały w sprawie nadania medali „Za zasługi dla Miasta Pułtuska”. Jest nam niezmiernie miło, że w gronie zasłużonych znalazła się nasza Szkoła. To wielki zaszczyt dla społeczności Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku, która przez lata budowała szkołę, nie zapominając o mieście i jego mieszkańcach. Z uzasadnieniem możecie Państwo zapoznać się pod tym linkiem: pobierz Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego podniosłego wydarzenia:

korowod_wrzesien_2023_010
medal_dla_ZSZ_025
medal_dla_ZSZ_027
jubileusz_75_lecia_248
korowod_wrzesien_2023_015
Spotkanie zamykające Rok Jubileuszowy 75-lecia naszej Szkoły
Spotkanie zamykające Rok Jubileuszowy 75-lecia naszej Szkoły

15 dzień września na długo pozostanie w naszej pamięci. Tego dnia mury naszej szkoły zapełnili absolwenci, którzy, niejednokrotnie po dziesiątkach lat, powrócili do swojej szkoły. Nie zabrakło także przedstawicieli lokalnych władz oraz przyjaciół Szkoły, których w tak uroczystym dniu nie mogło przecież zabraknąć. Podsumowanie Roku Jubileuszowego 75-lecia Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku było okazją do pochwalenia się świeżo wyremontowaną częścią szkoły. Sama uroczystość odbyła się na praktycznie nieużywanej sali gimnastycznej, drobne prace wykończeniowe trwały dosłownie do ostatniej chwili. Podczas spotkania zaprezentowany został film o historii Zespołu, niespodzianką był występ Orkiestry Dętej złożonej z absolwentów i przyjaciół Szkoły, […]

Narodowe Czytanie ,,Ballad i romansów”

Już od kilku lat Zespół Szkół Zawodowych im. J. Ruszkowskiego w Pułtusku uczestniczy w ogólnopolskiej akcji ,,Narodowe Czytanie” pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP – p. Andrzeja Dudy. Rok 2022 poświęcono dziełu ,,Ballady i romanse” Adama Mickiewicza, zawierającemu utwory odzwierciedlające fenomen romantyzmu.

W piątek – 2 września br. – uczniowie Zespołu przeczytali społeczności szkolnej ballady: ,,Romantyczność” , ,,Lilie”, ,,Świtezianka” oraz ,,Pani Twardowska”. Spotkanie rozpoczęła dyrektor szkoły – p. Anna Kmiołek – Gizara, która zwróciła szczególną uwagę na moralny aspekt utworów polskiego wiersza. W tym roku uczniowie postanowili również odczytać ballady w języku angielskim w tłumaczeniu Kenetha MacKenzie’ego.

Inicjatywa, w którą włączyli się nauczyciele języka polskiego oraz angielskiego, była częścią projektu edukacyjnego ,,Czytam, więc jestem” , koordynowanego przez p. Dorotę Sobocińską i p. Annę Świerczewską.

Kinga Borucka

Galeria zdjęć

Skip to content