Aleja Tysiąclecia 12, 06-100 Pułtusk
Medal „Za zasługi dla Miasta Pułtuska” dla ZSZ im. J. Ruszkowskiego
Medal „Za zasługi dla Miasta Pułtuska” dla ZSZ im. J. Ruszkowskiego

W sobotę, 16 września 2023 r. która odbyła się uroczysta Sesja Rady Miejskiej w Pułtusku podczas której Rada w dowód uznania za znaczące osiągnięcia na rzecz Miasta Pułtuska i jego mieszkańców podjęła uchwały w sprawie nadania medali „Za zasługi dla Miasta Pułtuska”. Jest nam niezmiernie miło, że w gronie zasłużonych znalazła się nasza Szkoła. To wielki zaszczyt dla społeczności Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku, która przez lata budowała szkołę, nie zapominając o mieście i jego mieszkańcach. Z uzasadnieniem możecie Państwo zapoznać się pod tym linkiem: pobierz Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego podniosłego wydarzenia:

korowod_wrzesien_2023_010
medal_dla_ZSZ_025
medal_dla_ZSZ_027
jubileusz_75_lecia_248
korowod_wrzesien_2023_015
Spotkanie zamykające Rok Jubileuszowy 75-lecia naszej Szkoły
Spotkanie zamykające Rok Jubileuszowy 75-lecia naszej Szkoły

15 dzień września na długo pozostanie w naszej pamięci. Tego dnia mury naszej szkoły zapełnili absolwenci, którzy, niejednokrotnie po dziesiątkach lat, powrócili do swojej szkoły. Nie zabrakło także przedstawicieli lokalnych władz oraz przyjaciół Szkoły, których w tak uroczystym dniu nie mogło przecież zabraknąć. Podsumowanie Roku Jubileuszowego 75-lecia Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku było okazją do pochwalenia się świeżo wyremontowaną częścią szkoły. Sama uroczystość odbyła się na praktycznie nieużywanej sali gimnastycznej, drobne prace wykończeniowe trwały dosłownie do ostatniej chwili. Podczas spotkania zaprezentowany został film o historii Zespołu, niespodzianką był występ Orkiestry Dętej złożonej z absolwentów i przyjaciół Szkoły, […]

Prezentacja projektów społecznych

Uczniowie ZSZ im. J. Ruszkowskiego w Pułtusku rozwijają swoje pasje i zainteresowania, uczestnicząc w projektach edukacyjnych. ,,Internetowi Aborygeni ” i ,,Pasjonaci informatyki” to przedsięwzięcia realizowane w bieżącym roku szkolnym przez zespoły z klas: I LO , 3TIP i 4TI. Ich tematyka dotyczyła szeroko pojętej branży IT oraz cyberprzemocy. 26 marca br. uczestniczyliśmy w spotkaniu dotyczącym bezpiecznego korzystania z internetu, które odbyło się w Dębinach nad Stawem. Panie z Koło Gospodyń Wiejskich w Dębinach „Nad Stawem” zapoznały się z trikami informatycznymi oraz możliwościami wykorzystania internetu w celach użytkowych. Oprócz tego uczniowie zaprezentowali etapy projektów, realizowanych we współpracy z firmą MARDOM oraz Bankiem BNP PARIBAS S.A. w Pułtusku. W spotkaniu uczestniczył również Dyrektor Oddziału Banku BNP PARIBAS S.A w Pułtusku – p. Sławomir Woźniak. Szkolnymi koordynatorkami projektów są nauczycielki: p. Dorota Sobocińska, p. Anna Świerczewska oraz p. Marlena Wasilewska. Skład grup: ,,Internetowi Aborygeni” – Karolina Kowalska, Vanessa Jaszczułt, Maria Rzeczkowska, Bartosz Pietrzykowski, Mateusz Wróblewski, Damian Todorowski, Przemysław Kaczorek, ,,Pasjonaci informatyki” – Jakub Ochman, Paweł Baprawski, Jan Kowalczyk, Elwira Zinówko, Wiktor Bednarczyk. Dziękujemy Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich za życzliwe przyjęcie naszych uczniów oraz pyszny poczęstunek.

K. Kowalska

Galeria

Skip to content