Aleja Tysiąclecia 12, 06-100 Pułtusk
Medal „Za zasługi dla Miasta Pułtuska” dla ZSZ im. J. Ruszkowskiego
Medal „Za zasługi dla Miasta Pułtuska” dla ZSZ im. J. Ruszkowskiego

W sobotę, 16 września 2023 r. która odbyła się uroczysta Sesja Rady Miejskiej w Pułtusku podczas której Rada w dowód uznania za znaczące osiągnięcia na rzecz Miasta Pułtuska i jego mieszkańców podjęła uchwały w sprawie nadania medali „Za zasługi dla Miasta Pułtuska”. Jest nam niezmiernie miło, że w gronie zasłużonych znalazła się nasza Szkoła. To wielki zaszczyt dla społeczności Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku, która przez lata budowała szkołę, nie zapominając o mieście i jego mieszkańcach. Z uzasadnieniem możecie Państwo zapoznać się pod tym linkiem: pobierz Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego podniosłego wydarzenia:

korowod_wrzesien_2023_010
medal_dla_ZSZ_025
medal_dla_ZSZ_027
jubileusz_75_lecia_248
korowod_wrzesien_2023_015
Spotkanie zamykające Rok Jubileuszowy 75-lecia naszej Szkoły
Spotkanie zamykające Rok Jubileuszowy 75-lecia naszej Szkoły

15 dzień września na długo pozostanie w naszej pamięci. Tego dnia mury naszej szkoły zapełnili absolwenci, którzy, niejednokrotnie po dziesiątkach lat, powrócili do swojej szkoły. Nie zabrakło także przedstawicieli lokalnych władz oraz przyjaciół Szkoły, których w tak uroczystym dniu nie mogło przecież zabraknąć. Podsumowanie Roku Jubileuszowego 75-lecia Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku było okazją do pochwalenia się świeżo wyremontowaną częścią szkoły. Sama uroczystość odbyła się na praktycznie nieużywanej sali gimnastycznej, drobne prace wykończeniowe trwały dosłownie do ostatniej chwili. Podczas spotkania zaprezentowany został film o historii Zespołu, niespodzianką był występ Orkiestry Dętej złożonej z absolwentów i przyjaciół Szkoły, […]

Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej

„Warto jest służyć każdemu człowiekowi i dla każdego warto się poświęcać.” 

Galeria zdjęć

„ Warto jest służyć każdemu człowiekowi i dla każdego warto się poświęcać.” 

13 października 2021 r. w Naszej Szkole miał miejsce Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej – święto wszystkich pracowników oświaty powiatu pułtuskiego. Uroczystości przyświecało hasło: „Warto służyć każdemu człowiekowi i dla każdego warto się poświęcać.” Słowa Błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego podkreśliły wyjątkowy charakter zawodu nie tylko nauczyciela, lecz także każdego pracownika oświaty, pozostającego w służbie drugiemu człowiekowi. Uroczystości przewodniczył Starosta Pułtuski Pan Jan Zalewski. Gospodarzem gali była Pani Anna Kmiołek – Gizara Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych im. Jan Ruszkowskiego.Corocznie w Dzień Edukacji Narodowej wręczane są pracownikom oświaty nagrody. I tym razem tradycji stało się zadość. Nagrodą Starosty Pułtuskiego została uhonorowana Pani Anna Kmiołek –Gizara – Dyrektor Naszej Szkoły. Święto pracowników oświaty to także okazja do wręczenia nagrody Dyrektora Szkoły, którą w tym roku szkolnym otrzymali: nauczyciele: p. Małgorzata Duło, p. Aleksandra Lasocka, p. Dorota Sobocińska p. Marlena Wasilewska, p. Andrzej Krawczyński, pracownicy obsługi i administracji: p. Magdalena Kubecka i p. Józef Sosnowik.W tym dniu nie mogło zabraknąć serdecznych życzeń i słów pełnych szacunku i wdzięczności za trud pracy z uczniem, za trud pracy w szkole, ośrodku wychowawczym, poradni. Serdeczne życzenia wszystkim pracownikom oświaty złożyli: Starosta Pułtuski Pan Jan Zalewski, Dyrektor Delegatury w Ciechanowie Kuratorium Oświaty w Warszawie Pan Jacek Zawiśliński, Wiceburmistrz Miasta Pułtusk Pan Mateusz Miłoszewski, Prezes Oddziału Powiatowego ZNP Pani Maria Korbal, Przewodnicząca Komisji Międzyzakładowej NSZZ „ Solidarność” Pracowników Oświaty Ziemi Pułtuskiej Pani Jolanta Siejbik, Radny Powiatowy Mirosław Barszcz oraz Dyrektor Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości Pan Janusz Borzyński.Zwieńczeniem uroczystości był program artystyczny młodzieży Naszej Szkoły, przygotowany przez Natalię Borowską – Balicką, Danutę Filipiak i Izabelę Gierek. Znakomita interpretacja utworów poetyckich Mistrzów Słowa: Wisławy Szymborskiej i Czesława Miłosza oraz piosenek znanych artystów polskiej sceny muzycznej: Anny Wyszkoni, Zbigniewa Wodeckiego, Tomasza Kamińskiego oraz Wacura Sisters była okazją do refleksji i wzruszeń. Wszystkim wykonawcom serdecznie dziękujemy i życzymy wielu sukcesów.Podziękowania kierujemy również do opiekuna Sztandaru Szkoły Pana Artura Mańkowskiego oraz sztandarowych i asysty- wyrażamy głęboką wdzięczność za godne reprezentowanie Szkoły podczas uroczystości.Natalia Borowska-BalickaDanuta FilipiakIzabela Gierek

Skip to content