1
Tekst akapitu (4)
medal_dla_ZSZ_027
jubileusz_75_lecia_248
medal_dla_ZSZ_025
korowod_wrzesien_2023_010
korowod_wrzesien_2023_015

Zakończenie roku szkolnego 2023/2024

Dobiegł końca rok szkolny, w którym organizowaliśmy spotkanie Jubileuszowe z okazji 75 -lecia szkoły. Był to wyjątkowy rok czego potwierdzeniem są wyniki edukacyjne naszych uczniów, rekordowe. 82 uczniów otrzymało świadectwa z wyróżnieniem, w tym 55 ma średnią 5,0 i więcej.

Uczniowie z najwyższą średnią z poszczególnych szkół i wyróżnieni nagrodą Starosty Powiatu Pułtuskiego i są to:

  • Michał Szerewicz uczeń kl IV Technikum nr 1 w zawodzie technik informatyk średnia 5.85
  • Maria Rzeczkowska uczennica klasy III LO I Liceum Ogólnokształcącego średnia 5,65
  • Izabela Glinka uczennica kl I Branżowej Szkoły I Stopnia nr 1 kształcąca się w zawodzie piekarz jednocześnie realizująca zadania Branżowego Oddziału Wojskowego średnia 5,38

Podczas uroczystości nagrodzono uczniów z najwyższą frekwencją, do których należą: Izabela Glinka I BW, Dominik Wroniak I TI, Bartosz Drudzik I TP, Alicja Piątkowska II TRE , Bartosz Rutkowski II TI, Damian Ciecierski ITLB, Oliwia Zakobielska I TLA.

Uczennice Maria Rzeczkowska i Natalia Łączkowsta zostały wyróżnione za reprezentowanie szkoły w licznych konkursach i przedsięwzięciach artystycznych i odnosiły sukcesy.

Sztandar szkoły podczas uroczystości szkolnych i patriotycznych z dumą prezentowali uczniowie: Antoni Kacprzycki, Elżbieta Mierzejewska, Igor Zalewski, Bartosz Pilichowski, Maja Gizińska, Zuzanna Dorobińska, Joanna Bala.

Pani Joanna Groszkowska w imieniu prezesów firmy MARDOM wręczyła nagrody najzdolniejszym uczniom I Liceum Ogólnokształcącego z innowacja biznesowo-menadżerską: Marii Rzeczkowskiej, Bartoszowi Pietrzykowskiemu, Janowi Pastewce.

W trakcie zakończenia roku nie mogło zabraknąć wyróżnień dla uczniów Branżowej Szkoły I Stopnia nr 1 realizujący zadania Branżowego Oddziału Wojskowego w ramach pilotażowego programu Ministerstwa Obrony Narodowej.

Wielokrotnie udowodnili swoje zaangażowanie w zdobywanie umiejętności wojskowych,
odpowiedzialność i postawy patriotyczne. Zachwycali i zadziwiali nauczycieli i całą społeczność szkolną, godnie reprezentowali szkołę w ramach działalności Pułtuskiej Grupy Rekonstrukcji Historycznej 13 p.p, apelu pamięci po śmierci żołnierza Mateusza Sitka w obronie Polskiej granicy. Na słowa uznania zasłużyli : Oliwier Szmit, Izabela Glinka, Bartosz Pasztak, Oskar Niezgoda, Amelia Małachowska, Fabian Tuszyński, Adrian Śmietański, Igor Małachowski, Kacper Kucharczyk, Alan Romański.

Uczniowie III klasy Branżowej Szkoły I Stopnia nr 1 odebrali z rąk Pani dyrektor świadectwa ukończenia szkoły.

Uczeń Dominik Młynkowski kształcący się w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych, otrzymał nagrodę od Dyrektora Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości dla absolwenta, który osiągnął najwyższe wyniki edukacyjne w ramach kształcenia zawodowego. Dominik również ma najwyższą średnią Wśród absolwentów – 4,64.
Pan Dyrektor CRRiP Janusz Borzyński wyróżnił również Izabelę Glinkę uczennicę klasy I BSIS nr 1 za najwyższe wyniki edukacyjne oraz Oliwiera Szmita ucznia klasy II za wzorową postawę i zaangażowanie w realizacji zadań Branżowego Oddziału Wojskowego.

W kończącym się roku szkolnym nowy etap w swoim życiu rozpoczęły Panie Leontyna Foltyn nauczycielka języka polskiego i Jolanta Podlasińska główna księgowa. Młodzież i dyrekcja podziękowali za dotychczasową pracę w naszej placówce.

Pani dyrektor podziękowała dotychczasowym wicedyrektorom za współpracę w mijającej kadencji.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego prowadził Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Wiktor Kaszuba wraz z Grzegorzem Miłoszewskim opiekunem sztandaru.

Do zobaczenia po wakacjach.

Skip to content