1
pakat-Erasmus-1
medal_dla_ZSZ_027
jubileusz_75_lecia_248
medal_dla_ZSZ_025
korowod_wrzesien_2023_010
korowod_wrzesien_2023_015

“Dzień tradycji i pamięci w Ruszkowskim”

Zgodnie z tradycją, której początki sięgają zakończenia II wojny światowej, kwiecień jest miesiącem pamięci narodowej, pamięci o wydarzeniach, które stały się fundamentem naszego państwa, określiły naszą tożsamość, wskazały cele i wartości. Chrzest Polski, ujawnienie zbrodni katyńskiej, powstanie w getcie warszawskim – to momenty dziejowe, które jako nakaz pamięci, połączone „WIARA, NADZIEJA I MIŁOŚĆ” (głównym przesłaniem Tygodnia Biblijnego), stały się kanwą krótkiego programu zaprezentowanego społeczności szkolnej 19 kwietnia.

Rangę uroczystości podniosła obecność znamienitych gości: Księdza Infułata Wiesława Koska, Aldony Iniarskiej Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Anny Karłowicz w Pułtusku, Jolanty Siejbik Przewodniczącej Komisji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty Ziemi Pułtuskiej NSZZ „Solidarność” oraz Marii Korbal Prezes Oddziału Powiatowego ZNP.

Na zakończenie spotkania Pani Dyrektor Szkoły Anna Kmiołek – Gizara zaprosiła gości do zmodernizowanej sali katechetycznej.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w uroczystości.

Skip to content