pakat-Erasmus-1

Z wizytą w porcie lotniczym Olsztyn- Szymany

Grupa uczniów z klasy 1 TLb i 4 TL z wizytą w porcie lotniczym Olsztyn- Szymany

Port lotniczy to bez wątpienia bardzo ciekawe miejsce pracy dla logistyków. Dlatego też 16 kwietnia grupa uczniów z klasy 1 TLb i 4 TL postanowiła poznać tajniki pracy na lotnisku. Trzygodzinna wycieczka z przewodnikiem po porcie lotniczym obejmowała m.in.:

• wizytę w terminalu pasażerskim i obserwację lądowania oraz startu samolotu na tarasie widokowym
  • przejście ścieżki pasażera od punktu check-in, przez kontrolę bezpieczeństwa po halę odlotów i przylotów
  • wizytę w biurze dyżurnych operacyjnych
  • przejazd autobusem płytowym w strefie airside
  • wizytę w strażnicy Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej
  • spotkanie z sokolnikiem

Lotnisko to nie jedyny punkt naszego wyjazdu. Odwiedziliśmy również Muzeum Budownictwa Ludowego- Park Etnograficzny w Olsztynku. Polecamy wizytę w odwiedzonych przez nas miejscach! Opiekunami podczas wyjazdu były: Pani Anna Łapińska- Durka i Małgorzata Duło.