1
pakat-Erasmus-1
medal_dla_ZSZ_027
jubileusz_75_lecia_248
medal_dla_ZSZ_025
korowod_wrzesien_2023_010
korowod_wrzesien_2023_015

Dzień Szkoły

18 kwiecień to wyjątkowy dzień dla Społeczności Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku. Tego dnia po raz kolejny obchodzony był Dzień Szkoły. Data nieprzypadkowa, 18 kwietnia 1963r.  pierwszy raz odbyły się zajęcia w nowo wybudowanym budynku szkoły przy Al. Tysiąclecia 12.

Dzień Szkoły to  powrót do jej historii.  Kultywujemy pamięć o naszej przeszłości stąd II edycja „Konkursu o historii szkoły” tym razem w kategorii uczniowie:  Technikum, I Liceum Ogólnokształcącego, Branżowej Szkoły I Stopnia. Zwycięzcami konkursu są:

Technikum nr 1

1.     Michał Szerewicz, Sebastian Grzegorek 4 Ti

2.     Karolina Rosińska Igor Iwaniuk 4 TL

3.     Filip Dobrzyński, Mateusz Jasiński 2 TI

Marta Wiśniewska, Julita Piątkowska 2 TER

I LO

1.     Olaf Izdebski, Oliwia Zakrzewska 2 LO

2.     Kinga Borucka, Maria Rzeczkowska 3 LO

3.     Julia Kolon, Aleksandra Janas 4 LO

BSIS nr I

1.     Czechowski Kamil, Oliwier Wiśniewski 3 Bw

2.     Zuzanna Bigos, Amelia Przybyłowska 1 Bw

3.     Piotr Ćwik 2 Bw

Dzień Szkoły był też okazją do wręczenia nagród, podziękowań za udział w konkursach

 i olimpiadach m.in.  : Ogólnopolskiej Olimpiadzie matematycznej Apoloniusz, , XII Ogólnopolskiej Olimpiadzie  Mitologia Grecka i Rzymska, Olimpiadzie języka polskiego  pt Życie i twórczość Adama Mickiewicza, Olimpiadzie z Biologii, Olimpiadzie warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych, Ogólnopolskim Konkursie Geo-Planeta, Konkursie wiedzy ADIS/HIV, Konkursie wiedzy o zdrowiu.

Nagrody wręczyła Pani Dyrektor Anna Kmiołek-Gizara oraz opiekunowie konkursów

 i olimpiad.

W ten wyjątkowy dzień uczniowie mogli wziąć udział w loterii z upominkami, grze terenowej a także poznać Pułtuską Grupę Rekonstrukcyjną 13 pułku piechoty i spotkać się absolwentkami naszej szkoły  służącymi w Batalionie  Dowodzenia Wojsk Lądowych w Białobrzegach kpr. Mileną Fabisiewicz i szer. Pauliną Chrzanowską.

Dzień Szkoły był również okazją do zaproszenia gości- ósmoklasistów.

Skip to content