1
pakat-Erasmus-1
medal_dla_ZSZ_027
jubileusz_75_lecia_248
medal_dla_ZSZ_025
korowod_wrzesien_2023_010
korowod_wrzesien_2023_015

Udział Ruszkowiaków w uroczystościach obchodów 84 rocznicy Zbrodni Katyńskiej

W dniu 14.04.2024  uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia z Zespołu Szkół Zawodowych im. J. Ruszkowskiego  realizującej pilotażowy projekt MON Branżowe Odziały Wojskowe, wzięli czynny udział w uroczystościach obchodów 84 rocznicy Zbrodni Katyńskiej. Uczniowie Oliwier Szmit oraz Izabela Glinka  wystawili asystę pocztu sztandarowego 13 pułku piechoty, pod komendą st.chor.sztab.rez. Leszka Topólskiego. Tym samym uczniowie stali się  członkami Pułtuskiej GRH 13pp i zdobyli uznanie za wzorową postawę, wytrwałość i zaangażowanie podczas uroczystości.  W godzinach popołudniowych uczeń – rekonstruktor Oliwier Szmit wziął czynny udział w ogólnopolskim Katyńskim Marszu Cieni w Warszawie. Dla uczniów udział w niedzielnych uroczystościach był dużym zaszczytem i przeżyciem, a  społeczność szkolna  jest dumna z Oliwiera i Izy za ich postawę patriotyczną i reprezentowanie Nas. Brawo Branżowy Odział Wojskowy!

Skip to content