1
pakat-Erasmus-1
medal_dla_ZSZ_027
jubileusz_75_lecia_248
medal_dla_ZSZ_025
korowod_wrzesien_2023_010
korowod_wrzesien_2023_015

Konkurs – historia Szkoły

  W 2023 roku  w naszej  Szkole obchodziliśmy Jubileusz 75.lecia. Temu ważnemu,  dla całej społeczności szkolnej, wydarzeniu towarzyszyły liczne działania, które miały na celu rozpropagowanie wśród młodzieży informacji na temat historii Szkoły oraz jej patrona Jana Ruszkowskiego. W ubiegłym roku z okazji Święta Szkoły została zorganizowana I edycja konkursu na temat historii Zespołu Szkół Zawodowych im Jana Ruszkowskiego w Pułtusku.  15. 04.2024r. odbyła się II edycja tego konkursu, tym razem w trzech kategoriach.  Rywalizowali ze sobą uczniowie Technikum nr 1,I Liceum Ogólnokształcącego oraz Branżowej Szkoły I stopnia. W konkursie wzięły udział zespoły uczniów,  reprezentanci wszystkich klas. Organizatorami Konkursu są Dyrekcja Szkoły, Rada Rodziców, nauczyciele: Dorota Majkowska i Artur Mańkowski oraz wychowawcy klas, którzy wytypowali i wspierali ,a potem dopingowali swoich uczniów. Laureaci Konkursu zostaną przedstawieni i nagrodzeni podczas Święta Szkoły połączonego z Dniem otwartym 18. 04.2024r.

       Poziom wiedzy uczestników był bardzo wysoki, wielu z nich to  już dzieci lub nawet wnuki absolwentów z przed lat, więc historia szkoły jest w ich domach bardzo żywa od wielu pokoleń.  Wybrali naukę w naszej szkole, ponieważ chcieli kontynuować tradycje rodzinne, znają więc  wiele ciekawostek z życia Szkoły, którymi dzielą się ze swoimi nauczycielami i kolegami. Taka żywa historia jest chyba najpiękniejsza i najbardziej interesująca przede wszystkim dla młodego pokolenia.W ten sposób integrujemy młodzież, która ma poczucie wspólnoty i bezpieczeństwa w przyjaznym  środowisku.

Skip to content