1
Tekst akapitu (4)
medal_dla_ZSZ_027
jubileusz_75_lecia_248
medal_dla_ZSZ_025
korowod_wrzesien_2023_010
korowod_wrzesien_2023_015

Kolejny sukces Marysi…

      Marysia Rzeczkowska z klasy III I Liceum Ogólnokształcącego reprezentowała naszą szkołę w   II edycji  Konkursu Poezji i Prozy Wiktora Gomulickiego, organizowanego przez Pułtuską Bibliotekę Publiczną im. Joachima Lelewela oraz Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Pułtusku. W swojej artystycznej interpretacji „Wspomnień niebieskiego mundurka” Wiktora Gomulickiego uczennica wykorzystała fragmenty XVI rozdziału powieści pod tytułem  „Mali bohaterowie”. Wystąpienie Marysi zostało bardzo wysoko ocenione przez jury, zajęła drugie miejsce w kategorii pięknego czytania dla  szkół ponadpodstawowych. Otrzymała również nagrodę specjalną „za szczególnie sugestywną interpretację” wybranego fragmentu powieści. Wystąpienie Marysi przeniosło uczestników ważnego wydarzenia kulturalnego w naszym mieście  w atmosferę XIX wiecznego Pułtuska. Mogliśmy się poczuć jak „ mali bohaterowie” Gomulickiego, którzy poprzez ryzykowne doświadczenia, odkrywają reguły rządzące światem, poszukują własnych  definicji ważnych dla siebie abstrakcyjnych pojęć np.: bohaterstwa. Marysia przekonała odbiorców, że sceny z ówczesnego szkolnego życia mogą być aktualne  oraz  nadal bawić i wzruszać, a także skłaniać do głębszej refleksji nad ważnymi sprawami. Gratulujemy Marysi bardzo udanego wystąpienia. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie do udziału w konkursie.

Skip to content