1
pakat-Erasmus-1
medal_dla_ZSZ_027
jubileusz_75_lecia_248
medal_dla_ZSZ_025
korowod_wrzesien_2023_010
korowod_wrzesien_2023_015

Wieczór Andrzejkowy

Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka, zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny.

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. W naszej szkole dn. 24.11.2023 r. w godzinach od 17.00 – 21.00 odbyła się długo wyczekiwana dyskoteka integrująca społeczność uczniowską, klasy 1BS i klasy 1TR. Zabawę uświetniły wróżby andrzejkowe, muzyka, tańce. Uczniowie, kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja, losowali wróżby. Jedną z wielu wróżb przepowiadających przyszłość
była ruletka ,,Co Cię czeka ? “ która przyciągnęła najwięcej zainteresowanych osób, chcących dowiedzieć się co ich czeka w przyszłości. Świece, lampiony i inne elementy dekoracji dodawały tajemniczości całej scenerii. Uczniowie wraz ze swoimi opiekunami tańczyli i bawili się wspólnie przy dźwiękach skocznej muzyki, oraz przy słodkim poczęstunku.

Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na następny andrzejkowy bal. Wszyscy zadowoleni wrócili do domów pełni wiary, że spełni im się to, co wywróżyli sobie tego magicznego wieczoru.

Opiekunowie wydarzenia : Agnieszka Olszewska, Anna Łapińska-Durka

Skip to content