1
Tekst akapitu (4)
medal_dla_ZSZ_027
jubileusz_75_lecia_248
medal_dla_ZSZ_025
korowod_wrzesien_2023_010
korowod_wrzesien_2023_015

Szkolny Konkurs Języka Rosyjskiego „Mistrz Kaligrafii”

W dniu 29 listopada 2023 roku odbył się Szkolny Konkurs Języka Rosyjskiego „Mistrz Kaligrafii”. W konkursie wzięli udział uczniowie klas I i II I Liceum Ogólnokształcącego oraz Technikum Nr 1. Celem konkursu było m.in.: propagowanie wśród uczniów kaligrafii – sztuki pięknego pisania, uwrażliwienie uczniów na obowiązek dbałości o kształtne pismo i poprawne łączenie liter w języku rosyjskim, rozwijanie motywacji do nauki języka rosyjskiego, kształtowanie charakteru – wyrabianie cierpliwości i dokładności.
Uczestnicy konkursu przepisywali drukowany tekst poetycki w języku rosyjskim, był to wiersz Aleksandra Puszkina „Деревня“. Wybór mistrzowskiej pracy był niezwykle trudny, ponieważ wszyscy uczestnicy konkursu bardzo się starali, aby to ich praca została zauważona i wyróżniona.

Ogłoszenie wyników oraz rozdanie nagród odbyło się 6.12.2023 r. Tytuł Mistrza Kaligrafii Języka Rosyjskiego w roku szkolnym 2022/2023 przypadł ex aequo :
Julii Baka – klasa 1 TLA
oraz
Oleksandrowi Mudrytskyiemu – klasa 1 TP

Na wyróżnienia zasłużyli:

Anita Brodzik – klasa 2 TER
Oliwia Zakobielska – klasa 1 TLA

Wszystkim gratulujemy i zachęcamy do pięknego pisania, bo…… każdy może zostać Mistrzem Kaligrafii.

Skip to content