1
pakat-Erasmus-1
medal_dla_ZSZ_027
jubileusz_75_lecia_248
medal_dla_ZSZ_025
korowod_wrzesien_2023_010
korowod_wrzesien_2023_015

Regulamin Szkolnego Turnieju Szachowego oraz lista uczestników

Cele turnieju

  1. Popularyzacja gry w szachy w szkole.
  2. Podniesienie poziomy gry, rozwój intelektualny młodzieży.
  3. Propagowanie zasady gry fair – play.
  4. Rozwijanie zainteresowań i uzdolnień uczniów.
  5. Stworzenie atmosfery zdrowej rywalizacji i współzawodnictwa.

Organizatorzy:

  1. „Kreatywny Matematyk”.
  2. Samorząd Uczniowski.

Czas i miejsce turnieju:

Turniej odbędzie się 10.10.2023r. (wtorek) o godz. 9:00 w sali 115 podczas Szkolnego Dnia Gier Planszowych.

Wręczenie nagród odbędzie się po zakończeniu turnieju.

Zasady turnieju

W turnieju biorą udział uczniowie klas I – IV  ZSZ im. J. Ruszkowskiego w Pułtusku, którzy wcześniej zgłosili się do turnieju.

Rozgrywki będą toczyły się w dwóch kategoriach: klasy I oraz klasy II- IV.

Zasady gry i punktowania:

  1. Mecze odbywać się będą w przedziale czasowym 15 minut na jedną rozgrywkę.
  2. Nie ma cofania ruchów, każdy ruch musi być więc dobrze przemyślany.
  3. Jeśli zawodnik dotknie figury, musi nią wykonać ruch, chyba, że nie jest to możliwe.
  4. Za wygranie partii uczestnik przechodzi do kolejnego etapu.

Jeśli zawodnicy podczas swojej partii doprowadź do remisu lub – tzn. „Pata” – będzie zarządzona dogrywka. Polegać ona będzie na rozegraniu jeszcze jednej partii. Partia
ta zaliczona będzie do partii błyskawicznych max 10 minut.

  • Partia niedokończona podczas w trakcie podstawowego czasu będzie rozstrzygana
    na korzyść gracza z większą z większą ilością pozostałego materiału (punktowanie pozostałych bierek).

Pomiędzy danymi zawodnikami można rozegrać tylko dwie dogrywki. Jeśli druga dogrywka nie przyniesie rozstrzygnięcia lub padnie remis albo Pat o zwycięstwie zdecyduje wartość pozostałego materiału na planszy.

  • Sprawy sporne rozstrzygają sędziowie, którzy będą czuwać nad prawidłowym przebiegiem turnieju.
  • Turniej rozgrywany będzie systemem pucharowym (po jednej przegranej uczestnik odpada z dalszej gry).
  • Zawodnicy, którzy wgrali przechodzą dalej i będą grali z innymi wygranymi w swojej kategorii aż do wyłonienia zwycięscy z każdej z kategorii.
  • Na koniec turnieju zmierzą się dwaj najlepsi zawodnicy z każdej kategorii, a w finale zmierzy się zwycięzca z sędzią turnieju – Dawidem Wolnym.
  • Każda partia będzie trwała 15 minut – czas odmierza zegar szachowy.

Nagrody

Nagrodę przewidziano dla najlepszego zawodnika.

Kategorie:

Klasy I

Klasa 1 TLA

  1. Kamil Gerek
  2. Jakub Kisiel

Klasa  I TI

  • Kacper Bystrek
  • Konrad Jasiński
  • Kacper Bułakowski
  • Adam Majer
  • Michał Kucharczyk
  • Adam Grabowski
  • Kacper Groszkowski

Klasa I TP

  1. Bartosz Elak
  2. Daniel  Łach
  3. Patryk Sroczkowski
  4. Mikołaj Mierzejewski
  5. Radosław Sobotka

Klasa I TR

  1. Dawid Radecki
  2. Maja Towarek
  3. Wiktoria Klara
  4. Michał Olszewski
  5. Zofia Bilik
  6. Kacper Karkowski

Klasy II – IV

Klasa 2 TR

  1. Kacper Zajączkowski

Klasa 2 TL

  • Michał Drzewiecki
  • Jan Staszczyk
  • Wiktor Zieliński

Klasa III LO

  • Maksymilian Zyskowski
  • Wiktor Napiórkowski
  • Illia Stepanenko
  • Dmytro Voziian

Klasa  IV LO

  • Adam Karwowski
  • Mateusz Kaźmierczak
  • Kacper Zaremba
  • Gabriel Postek
  • Sebastian Rzemek

Klasa IV TL

  1. Bartłomiej Baka
  2. Paweł Zadrożny

Klasa IV TI

  1. Mateusz Oleksa
  2. Dawid Uchroński
  3. Robert Mąka
Skip to content