Aleja Tysiąclecia 12, 06-100 Pułtusk
Medal „Za zasługi dla Miasta Pułtuska” dla ZSZ im. J. Ruszkowskiego
Medal „Za zasługi dla Miasta Pułtuska” dla ZSZ im. J. Ruszkowskiego

W sobotę, 16 września 2023 r. która odbyła się uroczysta Sesja Rady Miejskiej w Pułtusku podczas której Rada w dowód uznania za znaczące osiągnięcia na rzecz Miasta Pułtuska i jego mieszkańców podjęła uchwały w sprawie nadania medali „Za zasługi dla Miasta Pułtuska”. Jest nam niezmiernie miło, że w gronie zasłużonych znalazła się nasza Szkoła. To wielki zaszczyt dla społeczności Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku, która przez lata budowała szkołę, nie zapominając o mieście i jego mieszkańcach. Z uzasadnieniem możecie Państwo zapoznać się pod tym linkiem: pobierz Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego podniosłego wydarzenia:

korowod_wrzesien_2023_010
medal_dla_ZSZ_025
medal_dla_ZSZ_027
jubileusz_75_lecia_248
korowod_wrzesien_2023_015
Spotkanie zamykające Rok Jubileuszowy 75-lecia naszej Szkoły
Spotkanie zamykające Rok Jubileuszowy 75-lecia naszej Szkoły

15 dzień września na długo pozostanie w naszej pamięci. Tego dnia mury naszej szkoły zapełnili absolwenci, którzy, niejednokrotnie po dziesiątkach lat, powrócili do swojej szkoły. Nie zabrakło także przedstawicieli lokalnych władz oraz przyjaciół Szkoły, których w tak uroczystym dniu nie mogło przecież zabraknąć. Podsumowanie Roku Jubileuszowego 75-lecia Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku było okazją do pochwalenia się świeżo wyremontowaną częścią szkoły. Sama uroczystość odbyła się na praktycznie nieużywanej sali gimnastycznej, drobne prace wykończeniowe trwały dosłownie do ostatniej chwili. Podczas spotkania zaprezentowany został film o historii Zespołu, niespodzianką był występ Orkiestry Dętej złożonej z absolwentów i przyjaciół Szkoły, […]

Ruszkowiacy czytają „Nad Niemnem” w nadnarwiańskich plenerach

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych im Jana Ruszkowskiego w Pułtusku zainaugurowali Narodowe Czytanie „Nad Niemnem” w naszym mieście. W czwartkowe przedpołudnie postanowili przenieść powieściowy świat stworzony przez Elizę Orzeszkową do lokalnej scenerii. Uczniowie z klas: 3 LO. 4LO, 4 TI i 2 TER: Marysia Rzeczkowska, Bartek Pietrzykowski, Wiktoria Mikulska, Aleksandra Janas, Piotr Kowalski, Michał Szerewicz i Mateusz Wolniak wcielili się w role powieściowych bohaterów: Justyny Orzelskiej, Janka Bohatyrowicza, Anzelma, Fabiana, Elżuni i Antolki. Wybrane przez siebie fragmenty powieści przeczytali również inni uczniowie z wymienionych klas, biorący udział w spotkaniu.
Wydarzenie zorganizowały i towarzyszyły uczniom w niezwykłej podróży na Litwę drugiej połowy XIX wieku we współczesnej lokalnej odsłonie: pani Dyrektor Anna Kmiołek – Gizara oraz polonistki Leontyna Foltyn, Dorota Majkowska i Anna Matuszewska. Podczas Narodowego Czytania zostały przypomniane fragmenty, prezentujące kluczowe wydarzenia z powieści: między innymi: opisy nadniemieńskiej przyrody, wspomnienia Janka Bohatyrowicza z ostatniego spotkania z ojcem tuż przed Powstaniem, legenda o Janie i Cecylii, mogiła powstańców, a także sceny z realiów życia we dworze Korczyńskich i
zaścianku Bohatyrowiczów. Niezwykłe spotkanie z powieściowymi bohaterami z wykorzystaniem miejscowego kolorytu to dla młodzieży ważna lekcja, która wprowadza nie tylko w świat literatury pięknej
ale przede wszystkim przypomina, że wartości uniwersalne: dobro, prawda i piękno nie
dewaluują się wraz z upływającym czasem. Szacunek do drugiego człowieka, pracy oraz
umiłowanie natury to zagadnienia nadal aktualne i ważne we współczesnym świecie.

Skip to content