Aleja Tysiąclecia 12, 06-100 Pułtusk
Medal „Za zasługi dla Miasta Pułtuska” dla ZSZ im. J. Ruszkowskiego
Medal „Za zasługi dla Miasta Pułtuska” dla ZSZ im. J. Ruszkowskiego

W sobotę, 16 września 2023 r. która odbyła się uroczysta Sesja Rady Miejskiej w Pułtusku podczas której Rada w dowód uznania za znaczące osiągnięcia na rzecz Miasta Pułtuska i jego mieszkańców podjęła uchwały w sprawie nadania medali „Za zasługi dla Miasta Pułtuska”. Jest nam niezmiernie miło, że w gronie zasłużonych znalazła się nasza Szkoła. To wielki zaszczyt dla społeczności Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku, która przez lata budowała szkołę, nie zapominając o mieście i jego mieszkańcach. Z uzasadnieniem możecie Państwo zapoznać się pod tym linkiem: pobierz Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego podniosłego wydarzenia:

korowod_wrzesien_2023_010
medal_dla_ZSZ_025
medal_dla_ZSZ_027
jubileusz_75_lecia_248
korowod_wrzesien_2023_015
Spotkanie zamykające Rok Jubileuszowy 75-lecia naszej Szkoły
Spotkanie zamykające Rok Jubileuszowy 75-lecia naszej Szkoły

15 dzień września na długo pozostanie w naszej pamięci. Tego dnia mury naszej szkoły zapełnili absolwenci, którzy, niejednokrotnie po dziesiątkach lat, powrócili do swojej szkoły. Nie zabrakło także przedstawicieli lokalnych władz oraz przyjaciół Szkoły, których w tak uroczystym dniu nie mogło przecież zabraknąć. Podsumowanie Roku Jubileuszowego 75-lecia Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku było okazją do pochwalenia się świeżo wyremontowaną częścią szkoły. Sama uroczystość odbyła się na praktycznie nieużywanej sali gimnastycznej, drobne prace wykończeniowe trwały dosłownie do ostatniej chwili. Podczas spotkania zaprezentowany został film o historii Zespołu, niespodzianką był występ Orkiestry Dętej złożonej z absolwentów i przyjaciół Szkoły, […]

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

W poniedziałek 4 września 2023 r. uczniowie oraz nauczyciele Zespołu Szkół Zawodowych im. J. Ruszkowskiego w Pułtusku spotkali się na inauguracji nowego roku szkolnego 2023/2024. Naukę w murach szkoły w bieżącym roku będzie kontynuowało ponad 600 uczniów, w tym 195 w klasach pierwszych. Dyrektor szkoły, p. Anna Kmiołek – Gizara, przywitała serdecznie wszystkich zebranych: uczniów, rodziców, a także całe grono pedagogiczne. Wśród zaproszonych gości byli: kpt. Jarosław Mroczek z Batalionu Dowództwa Wojsk Lądowych w Białobrzegach, sierż. Tomasz Mieszkowski z Wojskowego Centrum Rekrutacjiw Wyszkowie, p. Janusz Borzyński – dyrektor Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Pułtusku oraz p. Magdalena Kubecka – Przewodnicząca Rady Rodziców.W swoim wystąpieniu p. Dyrektor wspomniała o wynikach egzaminu maturalnego oraz egzaminu zawodowego w sesji letniej 2023 roku. Do egzaminu maturalnego przystąpiło 112 uczniów, z czego tylko dwie osoby nie zdały matury.Jeśli chodzi o wyniki egzaminu zawodowego, to są one najlepsze od 5 lat: technik ekonomista – 81%, technik informatyk – 86%, technik logistyk – 96%. Wyniki te znacznie przekraczają średnią krajową. W nowym roku szkolnym nastąpiły zmiany w kadrze zarządzającej szkołą. Ze stanowiska wicedyrektora odeszła p.Natalia Borowska – Balicka, która pełniła tę funkcję w zastępstwie. Na stanowisko wicedyrektora szkoły, po urlopie, powróciła p. Angelika Chrzanowska. W imieniu Samorządu Uczniowskiego na ręce p. Natalii Borowskiej – Balickiej zostały wręczone kwiaty i podziękowanie za współpracę i zaangażowanie. W dalszej części uroczystości odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych oraz przedstawienie im nowych wychowawców: 1 LO – p. Ewelina Sieńkowska 1 TI – p. Paweł Kiela 1 TP – p. Marlena Wasilewska 1 TLa – p. Artur Mańkowski 1 TLb – p. Jarosław Druchniak 1 TR – p. Agnieszka Olszewska 1 BW – p. Anna Łapińska – Durka Na zakończenie spotkania Pani Dyrektor życzyła młodzieży zapału do nauki oraz sukcesów w nowym roku szkolnym. Nauczycielom zaś, spokojnej i satysfakcjonującej pracy, wytrwałości i wyrozumiałości.

Skip to content