Aleja Tysiąclecia 12, 06-100 Pułtusk
Medal „Za zasługi dla Miasta Pułtuska” dla ZSZ im. J. Ruszkowskiego
Medal „Za zasługi dla Miasta Pułtuska” dla ZSZ im. J. Ruszkowskiego

W sobotę, 16 września 2023 r. która odbyła się uroczysta Sesja Rady Miejskiej w Pułtusku podczas której Rada w dowód uznania za znaczące osiągnięcia na rzecz Miasta Pułtuska i jego mieszkańców podjęła uchwały w sprawie nadania medali „Za zasługi dla Miasta Pułtuska”. Jest nam niezmiernie miło, że w gronie zasłużonych znalazła się nasza Szkoła. To wielki zaszczyt dla społeczności Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku, która przez lata budowała szkołę, nie zapominając o mieście i jego mieszkańcach. Z uzasadnieniem możecie Państwo zapoznać się pod tym linkiem: pobierz Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego podniosłego wydarzenia:

korowod_wrzesien_2023_010
medal_dla_ZSZ_025
medal_dla_ZSZ_027
jubileusz_75_lecia_248
korowod_wrzesien_2023_015
Spotkanie zamykające Rok Jubileuszowy 75-lecia naszej Szkoły
Spotkanie zamykające Rok Jubileuszowy 75-lecia naszej Szkoły

15 dzień września na długo pozostanie w naszej pamięci. Tego dnia mury naszej szkoły zapełnili absolwenci, którzy, niejednokrotnie po dziesiątkach lat, powrócili do swojej szkoły. Nie zabrakło także przedstawicieli lokalnych władz oraz przyjaciół Szkoły, których w tak uroczystym dniu nie mogło przecież zabraknąć. Podsumowanie Roku Jubileuszowego 75-lecia Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku było okazją do pochwalenia się świeżo wyremontowaną częścią szkoły. Sama uroczystość odbyła się na praktycznie nieużywanej sali gimnastycznej, drobne prace wykończeniowe trwały dosłownie do ostatniej chwili. Podczas spotkania zaprezentowany został film o historii Zespołu, niespodzianką był występ Orkiestry Dętej złożonej z absolwentów i przyjaciół Szkoły, […]

Ruszkowiacy w Muzeum Narodowym w Warszawie

Celem współczesnej szkoły jest wyposażenie uczniów w kompetencje kluczowe, które umożliwią w przyszłości odnalezienie się na rynku pracy oraz właściwe funkcjonowanie w zmieniającej się rzeczywistości. Dlatego tak ważne jest kształcenie interdyscyplinarne, podczas którego uczeń doskonali umiejętności z różnych dziedzin. Świetną okazją do realizacji tego zadania były zajęcia muzealne w Muzeum Narodowym w Warszawie, w których uczestniczyli uczniowie klas: I LO, I TL, I TR oraz II LO . Warsztaty wprowadzały młodych ludzi nie tylko w świat sztuki, różnorodnych konwencji i form artystycznych ale uświadamiały również jej złożone funkcje, które pełniła w życiu społecznym i obyczajowym, stanowiąc bardzo ważny element kultury i tradycji, przesądzających o tożsamości jednostki i narodu. Uczniowie mieli okazję przypomnieć i utrwalić trudne abstrakcyjne pojęcia, których rozumienie jest konieczne w trakcie przygotowywania się do egzaminu maturalnego w zmienionej formule. Po zakończeniu zajęć młodzież zwiedzała ekspozycje muzealne indywidualnie. Najwięcej emocji wzbudziła Bitwa pod Grunwaldem Jana Matejki. Większość uczniów widziała ten obraz w oryginale po raz pierwszy. Byli zaskoczeni przede wszystkim monumentalnością dzieła. Wyjazd do Warszawy pełnił również funkcje integracyjne, uczniowie mieli okazję lepiej się poznać w niecodziennych okolicznościach. Wspólnie spędzony czas w bardzo miłej atmosferze będzie stanowił dla młodzieży ważne wspomnienie na przyszłość. Podczas wycieczki opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele: pani Izabela Gierek, pani Dorota Majkowska i pan Szymon Śladowski.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć dzieł sztuki, które stanowiły treść warsztatów muzealnych.

Dorota Majkowska

Skip to content