1
medal_dla_ZSZ_027
medal_dla_ZSZ_025
jubileusz_75_lecia_248
korowod_wrzesien_2023_010
korowod_wrzesien_2023_015

Dzień otwarty w Ruszkowiaku

Ostatni piątek kwietnia był dniem szczególnym w życiu naszej szkoły. Przed południem pożegnaliśmy uczniów klas maturalnych, a wczesne godziny wieczorne były czasem, w którym pełnię władzy nad szkołą przejęli nasi uczniowie. Okazją ku temu był Dzień Otwarty, podczas którego tegoroczni absolwenci szkół podstawowych mogli zwiedzić sale lekcyjne, zapoznać się z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2023/2024 oraz poznać swoich przyszłych nauczycieli.

Przybyłych licznie uczniów szkół podstawowych przywitała w holu szkoły pani dyrektor Anna Kmiołek-Gizara. Symbolem przekazania władzy w ręce młodzieży był klucz wręczony przewodniczącemu samorządu uczniowskiego Wiktorowi Kaszubie. Na przybyłych licznie kandydatów na uczniów czekała moc atrakcji. Uczniowie, którzy wcielili się w rolę nauczycieli (niektórzy nawet wizualnie się do nich upodobnili) zapoznali przybyłych ze specyfiką kształcenia zawodowego i ogólnego w naszej szkole. Zaprezentowali nowoczesne pracownie i pomoce dydaktyczne. Na stoiskach, które reprezentowały wszystkie kierunki kształcenia dostępne dla absolwentów szkół podstawowych w przyszłym roku szkolnym można było uzyskać szczegółowe informacje o nauczanych przedmiotach, egzaminach zawodowych i kwalifikacjach związanych z kierunkami kształcenia.

Uczniowie wzięli także udział w grze terenowej, której celem było odnalezienie nagród ukrytych w różnych miejscach na terenie zielonym szkoły.

Na rodziców przybyłych ze swoimi dziećmi czekał słodki poczęstunek. Czas ten poświęcony był także na wyjaśnienie wszelkich wątpliwości związanych z procesem rekrutacji.

Dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie i ogromne zainteresowanie ofertą edukacyjną Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku. Nauczycielom i uczniom naszej szkoły należą się szczególne podziękowania za zaangażowanie w przygotowanie tego dnia. Głównym koordynatorem przedsięwzięcia była pani Aleksandra Lasocka – pedagog szkolny.

Skip to content