„ Rok przed dyplomem”

Pułtusk dzięki Zespołowi Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego znalazł się na mapie Polski wśród organizatorów Ogólnopolskiej Olimpiady Zawodowej „ Rok przed dyplomem”.  ZSZ był Regionalnym Ośrodkiem dla województwa mazowieckiego, łódzkiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego.

W murach szkoły 31.03.2023r. gościliśmy przedstawicieli organizatorów olimpiady:

Pana Jacka Misiuka Wicedyrektora Lubelskiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli  w Lublinie,

Panią Joannę Cichosz nauczyciela akademickiego Politechniki Lubelskiej

oraz młodzież i nauczycieli ze szkół:

Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. Fryderyka Chopina w Żychlinie

Zespół Szkół nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie

Zespół Szkół nr 1 im. Stefana Roweckiego ” Grota ” w Zambrowie

Zespół Szkół nr 2 im. Władysława Jagiełły w Mrągowie

Zespół Szkół Powiatowych im. Stanisława Staszica w Opocznie

I oczywiście Zespół Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku.

Spotkanie rozpoczęła dyrektor Anna Kmiołek-Gizara a następnie goście uczestniczyli

w spotkaniu on-line w Lublinie, w ramach którego wysłuchali m.in. wykładów na temat:

·         Oferta Politechniki Lubelskiej dla uczniów technikum, kształcących się w różnych zawodach, dr hab. inż. Paweł Droździel, prorektor ds. studenckich Politechniki Lubelskiej.

·         Międzynarodowa Certyfikacja Kompetencji Zawodowych i wirtualna rzeczywistość”, Pan Tomasz Lutowierski, Pan Paweł Nowicki, Fundacja VCC.

Kolejnym, najważniejszym punktem spotkania był test dla uczestników olimpiady. W ramach etapu regionalnego w ZSZ do testu przystąpiła młodzież kształcąca  się w zawodach: technik logistyk, informatyk, ekonomista, elektryk, mechanik, technik żywienia i usług gastronomicznych.

Wyniki w najbliższym czasie ogłosi organizator.