„Rok przed dyplomem”

Dziś w Zespole Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku odbył się regionalny etap Ogólnopolskiej Olimpiady Zawodowej „Rok przed dyplomem”, w którym główną nagrodą jest indeks na Politechnikę Lubelską.

Olimpiada zorganizowana jest przez Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli we współpracy z Politechniką Lubelską i Zespołem Szkół Energetycznych im. prof. Kazimierza Drewnowskiego w Lublinie. Honorowy Patronat nad  wydarzeniem objęli: Marszałek Województwa Lubelskiego, Kurator Oświaty w Lublinie, Prezydent Miasta Lublin, Rektor Politechniki Lubelskiej, Polskie Towarzystwo Informatyczne, Fundacja VCC.

Do przeprowadzenia II etapu Olimpiady powołano cztery Regionalne Ośrodki Ogólnopolskiej olimpiady: Zespół Szkół Energetycznych im. prof. Kazimierza Drewnowskiego w Lublinie, Zespół Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku, Zespół Szkół nr 7 w Tychach, Szkoła Techniczna Bydgoskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Chojnicach.

Z ZSZ im. J. Ruszkowskiego udział w regionalnym etapie olimpiady wzięły trzy uczennice, za które trzymamy kciuki! Przed rozpoczęciem części egzaminacyjnej uczestnicy olimpiady wysłuchali konferencji online, m.in. zachęcającej do studiowania w lubelskiej politechnice.

Ogólnopolska Olimpiada Zawodowa w Ruszkowskim