1
pakat-Erasmus-1
medal_dla_ZSZ_027
jubileusz_75_lecia_248
medal_dla_ZSZ_025
korowod_wrzesien_2023_010
korowod_wrzesien_2023_015

„Poznajemy bank centralny”

Uczniowie klas 1 Ter i 3 Tek wzięli udział w III edycji programu ZŁOTE SZKOŁY NBP pod hasłem „Poznajemy bank centralny”. Głównym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja wiedzy z zakresu ekonomii i finansów. Uczestnicy podczas tego projektu mieli także możliwość kształtowania praktycznych umiejętności miękkich tj. praca w grupie, kreatywność czy efektywna komunikacja.

Długofalowym celem programu jest stworzenie ogólnopolskiej sieci Złotych Szkół NBP skupiających liderów edukacji ekonomicznej. Uczniowie pod kierunkiem nauczycielek Małgorzaty Duło i Marzeny Staniszewskiej-Szeligi przygotowali prezentacje i ćwiczenia, aby przybliżyć swoim rówieśnikom funkcje i zadania Narodowego Banku Polskiego oraz wzmocnić wiedzę z elementów zabezpieczających banknoty i bilon.

Przeprowadzony został cykl zajęć „Lekcje z ekonomią” i debata młodzieży ze specjalistami Banku PKO BP Paniami Małgorzatą Bukowską dyrektor oddziału banku w Pułtusku i Justyną Zyskowską kierownikiem zespołu w/w banku.

Teraz czekamy na rozstrzygnięcie III edycji programu ZŁOTE SZKOŁY NBP pod hasłem „Poznajemy bank centralny” które odbędzie się w maju 2023 r. Trzymajcie za nas kciuki!

Opiekunowie:

Pani Małgorzata Duło

Pani Marzena Staniszewska-Szeliga

Skip to content