1
pakat-Erasmus-1
medal_dla_ZSZ_027
jubileusz_75_lecia_248
medal_dla_ZSZ_025
korowod_wrzesien_2023_010
korowod_wrzesien_2023_015

Wystawa ,,Jubileusz Mikołaja Kopernika w 550 Rocznicę urodzin”

W dniu 10 marca 2023 roku,  uczniowie klas 1BWB i 1 TI pod opieką Pani Anny Łapińskiej-Durka i Pani Danuty Filipiak wybrali się do Szkoły Podstawowej nr 4 im. Ireny Szewińskiej w Pułtusku, w której odbyła się wystawa pt. „Jubileusz Mikołaja Kopernika w 550 rocznicę urodzin” gdzie mieli przyjemność obejrzenia ekspozycji prezentujące życie i działalność wybitnego polskiego astronoma, twórcy teorii heliocentrycznej i modelu Układu Słonecznego Mikołaja Kopernika. Duże zainteresowanie wśród uczniów naszej szkoły wzbudziła znajdująca się ekspozycja pt. ,,Kult Kopernika”, która ukazywała zdjęcia upamiętniające w formie pomników, nazw ulic, budynków parków itp. Wystawę przygotowało Polsko-Kanadyjskie Stowarzyszenie Biznesmenów i Profesjonalistów w Windsorze (PCBPAW) w Kanadzie. Projekt sfinansowany przez Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Skip to content