Eko-Planeta – konkurs ekologiczny

W dniu 2 marca  2023 r.  w ZSZ im. J. Ruszkowskiego  odbyła się XIX Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego  „Eko – Planeta” w kategorii żak.

Konkurs był przeprowadzany przy współpracy merytorycznej ze Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej  „Pokolenie”
 – Ogólnopolskiego Organizatora Konkursu.

W konkursie wzięło udział 28  uczniów naszej szkoły z klas : IV TEK, IV TLG, I LO i I TE/R . Celem konkursu   było sprawdzenie wiedzy  z  ekologii i ochrony środowiska oraz podniesienie świadomości ekologicznej wśród młodzieży. Udział w konkursie poszerzył wiedzę uczniów szkoły o przyszłości środowiska naturalnego naszego  regionu, Polski i  świata,  sposobach  dbania o przyrodę , a także  działaniach proekologicznych w życiu codziennym.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w kwietniu tego roku.
Opiekunem konkursu była nauczycielka geografii w naszej szkole Pani Ewa Śliwa.