1
medal_dla_ZSZ_027
medal_dla_ZSZ_025
jubileusz_75_lecia_248
korowod_wrzesien_2023_010
korowod_wrzesien_2023_015

Wpływ odżywiania na zdrowie psychiczne


Prawidłowe żywienie jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na rozwój i utrzymanie dobrego stanu zdrowia. Nieprawidłowo zbilansowana dieta może zwiększać ryzyko wstępowania chorób psychicznych takich jak depresja, nerwica, zaburzenia lękowe. Dowiedziono, że odpowiednie żywienie może pomoc zwalczać niekorzystne skutki leków, poprawić nastrój i zwalczyć lęki.
Właściwe odżywianie jest ważne w każdym okresie życia. Szczególnie istotna jest zbilansowana dieta, która wpływa na prawidłowy rozwój. Niedożywienie skutkować może zaburzeniami rozwoju ośrodkowego układu nerwowego, co może mieć negatywne konsekwencje w przyszłości. Poza tym u osób niedożywionych częściej spotykane są zaburzenia psychiczne, takie jak np. depresja, drażliwość czy zachowania agresywne.
Aby uświadomić młodzieży jak istotną rolę odgrywa wpływ diety na zdrowie psychiczne zaprosiliśmy na spotkanie panią dietetyk Arletę Prus – Konieckowicz z centrum Naturhouse w Pułtusku, która przekazała młodzieży najważniejsze zasady zdrowego odżywiania , uświadomiła, że jedzenie może stać się najlepszym przyjacielem, który wprawi nas w dobry nastrój, ale również wrogiem, który spowoduje obniżenie stanu zdrowia fizycznego i psychicznego.

Pedagodzy szkolni

Skip to content