1
pakat-Erasmus-1
medal_dla_ZSZ_027
jubileusz_75_lecia_248
medal_dla_ZSZ_025
korowod_wrzesien_2023_010
korowod_wrzesien_2023_015

„Ile waży św. Mikołaj?” – akcja charytatywna Ruszkowiaków

Uczniowie i nauczyciele ZSZ im. J. Ruszkowskiego chętnie angażują się w różnego rodzaju przedsięwzięcia. 15 i 16 grudnia br. w naszej szkole odbył się kiermasz charytatywny, zorganizowany w ramach akcji „Ile waży św. Mikołaj?”. W inicjatywę zaangażowała się zarówno społeczność szkolna, jak też osoby i firmy współpracujące z Zespołem. Dochód z akcji zostanie przeznaczony na pomoc potrzebującym dzieciom – wychowankom Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Na uczestników spotkania czekało wiele atrakcji: m.in. fotobudka firmy Santiago Events, wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek i oczywiście pyszne ciasta. Koordynatorkami akcji były nauczycielki: p. Dorota Sobocińska i p. Anna Świerczewska. Inicjatywę wsparły lokalne firmy, które nieodpłatnie przekazały wypieki, a także osoby prywatne: p. Emilia Żbikowska –Kawiarnia ,,Pani Kawka”, p. Aldona Iniarska – dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Anny Karłowicz wraz z nauczycielami i wychowankami, p. Jacek Białorucki – właściciel Cukierni PTYŚ , p. Łukasz Strzelczyk – Karczma Wielka Lipa, Rada Rodziców przy ZSZ im. J Ruszkowskiego oraz uczniowie naszej szkoły. Fotobudki użyczył p. Edgar Santiago Dżawakian – firma Santiago Events, p. Martyna Ochtabińska natomiast przekazała na kiermasz świąteczne stroiki. Dziękujemy wszystkim za wsparcie i okazaną pomoc.

Skip to content