Aleja Tysiąclecia 12, 06-100 Pułtusk
275363202_677602116814032_8344500160224831798_n-1024x483
2_1
3_1
8_1

Kropla krwi…

Krew od zawsze była i jest symbolem życia, poświęcenia, bohaterstwa. Wartość krwi doceniamy najczęściej dopiero w obliczu tragedii swoich bliskich lub gdy dzięki niej sami wracamy do zdrowia. Oddanie krwi jest największym dowodem ludzkiej solidarności i miłości. W dniach 22-26 listopada obchodzone są Dni Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża. Jest to święto wszystkich polskich Honorowych Dawców Krwi, którzy bezinteresownie przekazują cząstkę siebie osobom potrzebującym.

16 listopada 2022 r. z tej okazji w Zespole Szkół Zawodowych im. J. Ruszkowskiego odbyło się spotkanie na temat idei krwiodawstwa, które skierowane było do uczniów najstarszych klas naszej szkoły.

Zaproszeni goście, wieloletni członkowie Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK „Kropla Życia” w Pułtusku: Pan Bogdan Żuchowski, Pan Ryszard Godlewski , Pan Jacek Elak opowiedzieli o swojej działalności, a przede wszystkim zapoznali uczniów z główną ideą czyli oddawaniem i pozyskiwaniem krwi na potrzeby ratowania ludzkiego życia.

Podczas spotkania zaprezentowane zostały materiały informacyjne w postaci filmów edukacyjnych, które szczegółowo przedstawiły proces oddawania krwi oraz inspirowały do zadawania pytań .

Zaproszeni goście z Klubu „Kropla Życia” zadbali o udzielenie wyczerpujących odpowiedzi na wszelkie nurtujące pytania i wątpliwości, związane z przeszkodami i ograniczeniami przy poborze krwi.

Przekazujemy serdeczne podziękowania prowadzącym spotkanie. Dziękujemy również Panu Krzysztofowi Sokołowi, wiceprezesowi Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK „Kropla Życia” w Pułtusku za okazaną pomoc i współpracę.

Koordynator SKK, Artur Mańkowski

Szczegółowe informacje na temat oddawania krwi można uzyskać pod wskazanymi niżej linkami:

www.eckik-warszawa.com.pl

https://krwiodawcy.org/

Klub Honorowych Dawców Krwi PCK „Kropla Życia” w Pułtusku:
https://www.facebook.com/profile.php?id=100064729777486

Skip to content