Aleja Tysiąclecia 12, 06-100 Pułtusk
Medal „Za zasługi dla Miasta Pułtuska” dla ZSZ im. J. Ruszkowskiego
Medal „Za zasługi dla Miasta Pułtuska” dla ZSZ im. J. Ruszkowskiego

W sobotę, 16 września 2023 r. która odbyła się uroczysta Sesja Rady Miejskiej w Pułtusku podczas której Rada w dowód uznania za znaczące osiągnięcia na rzecz Miasta Pułtuska i jego mieszkańców podjęła uchwały w sprawie nadania medali „Za zasługi dla Miasta Pułtuska”. Jest nam niezmiernie miło, że w gronie zasłużonych znalazła się nasza Szkoła. To wielki zaszczyt dla społeczności Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku, która przez lata budowała szkołę, nie zapominając o mieście i jego mieszkańcach. Z uzasadnieniem możecie Państwo zapoznać się pod tym linkiem: pobierz Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego podniosłego wydarzenia:

korowod_wrzesien_2023_010
medal_dla_ZSZ_025
medal_dla_ZSZ_027
jubileusz_75_lecia_248
korowod_wrzesien_2023_015
Spotkanie zamykające Rok Jubileuszowy 75-lecia naszej Szkoły
Spotkanie zamykające Rok Jubileuszowy 75-lecia naszej Szkoły

15 dzień września na długo pozostanie w naszej pamięci. Tego dnia mury naszej szkoły zapełnili absolwenci, którzy, niejednokrotnie po dziesiątkach lat, powrócili do swojej szkoły. Nie zabrakło także przedstawicieli lokalnych władz oraz przyjaciół Szkoły, których w tak uroczystym dniu nie mogło przecież zabraknąć. Podsumowanie Roku Jubileuszowego 75-lecia Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku było okazją do pochwalenia się świeżo wyremontowaną częścią szkoły. Sama uroczystość odbyła się na praktycznie nieużywanej sali gimnastycznej, drobne prace wykończeniowe trwały dosłownie do ostatniej chwili. Podczas spotkania zaprezentowany został film o historii Zespołu, niespodzianką był występ Orkiestry Dętej złożonej z absolwentów i przyjaciół Szkoły, […]

Kropla krwi…

Krew od zawsze była i jest symbolem życia, poświęcenia, bohaterstwa. Wartość krwi doceniamy najczęściej dopiero w obliczu tragedii swoich bliskich lub gdy dzięki niej sami wracamy do zdrowia. Oddanie krwi jest największym dowodem ludzkiej solidarności i miłości. W dniach 22-26 listopada obchodzone są Dni Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża. Jest to święto wszystkich polskich Honorowych Dawców Krwi, którzy bezinteresownie przekazują cząstkę siebie osobom potrzebującym.

16 listopada 2022 r. z tej okazji w Zespole Szkół Zawodowych im. J. Ruszkowskiego odbyło się spotkanie na temat idei krwiodawstwa, które skierowane było do uczniów najstarszych klas naszej szkoły.

Zaproszeni goście, wieloletni członkowie Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK „Kropla Życia” w Pułtusku: Pan Bogdan Żuchowski, Pan Ryszard Godlewski , Pan Jacek Elak opowiedzieli o swojej działalności, a przede wszystkim zapoznali uczniów z główną ideą czyli oddawaniem i pozyskiwaniem krwi na potrzeby ratowania ludzkiego życia.

Podczas spotkania zaprezentowane zostały materiały informacyjne w postaci filmów edukacyjnych, które szczegółowo przedstawiły proces oddawania krwi oraz inspirowały do zadawania pytań .

Zaproszeni goście z Klubu „Kropla Życia” zadbali o udzielenie wyczerpujących odpowiedzi na wszelkie nurtujące pytania i wątpliwości, związane z przeszkodami i ograniczeniami przy poborze krwi.

Przekazujemy serdeczne podziękowania prowadzącym spotkanie. Dziękujemy również Panu Krzysztofowi Sokołowi, wiceprezesowi Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK „Kropla Życia” w Pułtusku za okazaną pomoc i współpracę.

Koordynator SKK, Artur Mańkowski

Szczegółowe informacje na temat oddawania krwi można uzyskać pod wskazanymi niżej linkami:

www.eckik-warszawa.com.pl

https://krwiodawcy.org/

Klub Honorowych Dawców Krwi PCK „Kropla Życia” w Pułtusku:
https://www.facebook.com/profile.php?id=100064729777486

Skip to content