Aleja Tysiąclecia 12, 06-100 Pułtusk
Medal „Za zasługi dla Miasta Pułtuska” dla ZSZ im. J. Ruszkowskiego
Medal „Za zasługi dla Miasta Pułtuska” dla ZSZ im. J. Ruszkowskiego

W sobotę, 16 września 2023 r. która odbyła się uroczysta Sesja Rady Miejskiej w Pułtusku podczas której Rada w dowód uznania za znaczące osiągnięcia na rzecz Miasta Pułtuska i jego mieszkańców podjęła uchwały w sprawie nadania medali „Za zasługi dla Miasta Pułtuska”. Jest nam niezmiernie miło, że w gronie zasłużonych znalazła się nasza Szkoła. To wielki zaszczyt dla społeczności Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku, która przez lata budowała szkołę, nie zapominając o mieście i jego mieszkańcach. Z uzasadnieniem możecie Państwo zapoznać się pod tym linkiem: pobierz Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego podniosłego wydarzenia:

korowod_wrzesien_2023_010
medal_dla_ZSZ_025
medal_dla_ZSZ_027
jubileusz_75_lecia_248
korowod_wrzesien_2023_015
Spotkanie zamykające Rok Jubileuszowy 75-lecia naszej Szkoły
Spotkanie zamykające Rok Jubileuszowy 75-lecia naszej Szkoły

15 dzień września na długo pozostanie w naszej pamięci. Tego dnia mury naszej szkoły zapełnili absolwenci, którzy, niejednokrotnie po dziesiątkach lat, powrócili do swojej szkoły. Nie zabrakło także przedstawicieli lokalnych władz oraz przyjaciół Szkoły, których w tak uroczystym dniu nie mogło przecież zabraknąć. Podsumowanie Roku Jubileuszowego 75-lecia Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku było okazją do pochwalenia się świeżo wyremontowaną częścią szkoły. Sama uroczystość odbyła się na praktycznie nieużywanej sali gimnastycznej, drobne prace wykończeniowe trwały dosłownie do ostatniej chwili. Podczas spotkania zaprezentowany został film o historii Zespołu, niespodzianką był występ Orkiestry Dętej złożonej z absolwentów i przyjaciół Szkoły, […]

Laureatka konkursu z Ruszkowskiego

Marysia Rzeczkowska uczennica klasy 2 Liceum Ogólnokształcącego została laureatką I Konkursu poezji i prozy Wiktora Gomulickiego w kategorii– konkurs pięknego czytania – przeczytanie przygotowanego fragmentu „Wspomnień niebieskiego mundurka” Wiktora Gomulickiego. Konkurs był organizowany przez Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi oraz Bibliotekę Miejską im. Joachima Lelewela, a do udziału zostali zaproszeni uczniowie szkół podstawowych i średnich Powiatu Pułtuskiego.

Zgodnie z regulaminem konkursu, jego uczestnicy ze szkół średnich mieli przygotować interpretację głosową tekstu literackiego. Marysia zaprezentowała fragment rozdziału „ Dzień chrabąszczowy”, który opowiada o szkolnej rzeczywistości, zmaganiach uczniów z łacińskimi koniugacjami i deklinacjami. Laureatce konkursu udało się przenieść nas wszystkich: komisję konkursową oraz licznie zgromadzoną publiczność w świat lat szkolnych, utrwalonych przez Wiktora Gomulickiego we „Wspomnieniach niebieskiego mundurka”. Marysia bardzo profesjonalnie wyeksponowała w przywołanej scenie komizm sytuacyjny i słowny.

Po ogłoszeniu wyników laureatce pogratulowali organizatorzy konkursu oraz Pani Beata Jóźwiak Wicestarosta Pułtuski, Pan Mateusz Miłoszewski Zastępca Burmistrza Miasta Pułtusk, Pani Anna Kmiołek- Gizara Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych im. J. Ruszkowskiego. Marysia Rzeczkowska przygotowywała się do konkursu pod opieką nauczyciela języka polskiego – Doroty Majkowskiej.

Skip to content