Aleja Tysiąclecia 12, 06-100 Pułtusk
275363202_677602116814032_8344500160224831798_n-1024x483
2_1
3_1
8_1

Laureatka konkursu z Ruszkowskiego

Marysia Rzeczkowska uczennica klasy 2 Liceum Ogólnokształcącego została laureatką I Konkursu poezji i prozy Wiktora Gomulickiego w kategorii– konkurs pięknego czytania – przeczytanie przygotowanego fragmentu „Wspomnień niebieskiego mundurka” Wiktora Gomulickiego. Konkurs był organizowany przez Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi oraz Bibliotekę Miejską im. Joachima Lelewela, a do udziału zostali zaproszeni uczniowie szkół podstawowych i średnich Powiatu Pułtuskiego.

Zgodnie z regulaminem konkursu, jego uczestnicy ze szkół średnich mieli przygotować interpretację głosową tekstu literackiego. Marysia zaprezentowała fragment rozdziału „ Dzień chrabąszczowy”, który opowiada o szkolnej rzeczywistości, zmaganiach uczniów z łacińskimi koniugacjami i deklinacjami. Laureatce konkursu udało się przenieść nas wszystkich: komisję konkursową oraz licznie zgromadzoną publiczność w świat lat szkolnych, utrwalonych przez Wiktora Gomulickiego we „Wspomnieniach niebieskiego mundurka”. Marysia bardzo profesjonalnie wyeksponowała w przywołanej scenie komizm sytuacyjny i słowny.

Po ogłoszeniu wyników laureatce pogratulowali organizatorzy konkursu oraz Pani Beata Jóźwiak Wicestarosta Pułtuski, Pan Mateusz Miłoszewski Zastępca Burmistrza Miasta Pułtusk, Pani Anna Kmiołek- Gizara Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych im. J. Ruszkowskiego. Marysia Rzeczkowska przygotowywała się do konkursu pod opieką nauczyciela języka polskiego – Doroty Majkowskiej.

Skip to content